396. Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Az agáma hazánkban is egyre népszerűbb hüllő. Nagyon sok faja ismeretes, mind közül szakállas agáma (Pogona vitticeps) a terráriumok leggyakoribb lakója.
Az agáma hazánkban is egyre népszerűbb hüllő. Nagyon sok faja ismeretes, mind közül szakállas agáma (Pogona vitticeps) a terráriumok leggyakoribb lakója.
A világ legnagyobb baglyaként is számon tartott uhu egy példánya jelent meg a fővárosban. Feltűnése ritkaságnak számít a városokban, mivel kifejezetten érzékeny faj, és kerüli településeinket. Közel egy hónapja regisztrálták az első megfigyelést, feltehetően azóta tartózkodik a fővárosban.
Gabonasiklóval kezdődik, és viperával ér véget... hazánkban újra egyre népszerűbb a mérges kígyó terráriumi tartása. A szükséges engedélyek megszerzését követően az interneten szinte bármilyen mérges kígyót be lehet szerezni, de a megfontolt fokozatosság jegyében érdemes a namíbiai korallkobrát választani
A kellemetlen szájszag betegség jele, a szájüregi megbetegedések jellemző tünete. A fogkövesség és a hozzá tartó bakteriális fertőzés nem az!
Eddig, ha a kutyánk valamit "odavakkantott" nekünk, akkor pár jelzéséből már jól tudtuk, mit szeretne, de javarészt fogalmunk sem volt, hogy általában miket közöl velünk, hisz nem értünk "kutyául". Ez azonban csak eddig volt így! Mert jött egy kis szerkentyű, ami lefordítja nekünk "emberire" az ugatást. Így megtudhatjuk kutyusunk mikor mit érez, és mi a mondanivalója...
Kedves Györgyi! Remélem, már jobban van a cica! Sajnos az elmúlt héten nem voltam gépközelben, így csak most tudok válaszolni a levelére. Tényleg igen tiszteletre méltó korban van kis kedvence. Ilyen idősen már, bizony bármikor számítani lehet arra, hogy valamely életfontosságú szerv (mint pl. a vese, a máj vagy a hasnyálmirigy, ...) egyre nehezebben tudja a feladatát ellátni, és olyan szintre csökken a működése, ami már az alapvető életfunkciók ellátására sem elegendő. Véres széklet azonban nagyon sok mindentől lehet, de azt is fontos lenne tudni, hogy mennyire volt véres, a széklet teljes része, vagy csak az eleje, vagy csak a vége, ill. hogy világospiros volt-e a vér vagy emésztett, tehát sötét, majdnem fekete. Ezen információk hiányában nem tudok a fentieknél konkrétabb véleményt adni Önnek. Ha vannak újabb fejlemények, kérem, hívjon fel: 06 (20) 928-4425: Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Anna! A pajzsmirigyműködés jónak tünik, a nemi hormonok is rendben vannak, de a kortizol önmagában nem mond sokat a mellékvese működésével kapcsolatban. Itt jó lenne egy vizeletből végzendő kortizol: kreatinin arányt nézni a működés megítélésével kapcsolatban. Ha ez is negatív, akkor valószínűleg melatonin hormon elégtelenség (tobozmirígy) állhat a jelenség mögött. Erre alig van alkalmas kezelés (meg lehet próbálni néhány melatonin tartalmú táplálék kiegészítőt). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A kiscica lehetett, vagy lehet gombás, ami emberre fertőző bőrbetegség. Aggodalomra nincs ok, jól kezelhető a cica és az ember is. Ettől azonban nem depressziós egy cica. Valószínűleg más baja is van. Igen, születhetett már a mamától kapott vírusos betegséggel, mint macska leukózis és macska AIDS. De lehet, hogy nem veleszületett baja van. Forduljanak vele állatorvoshoz, aki az utóbbi két betegséget vérvétel segítségével tudja diagnosztizálni vagy kizárni, a gomba tekintetében pedig bőrkaparék és szőr mintát tud laborba küldeni a kiscicából.
Kedves Balogh Viktória ! A Golden Retriever egy vadász kutya, ösztönrendszerének megfelelőn, a genetikailag örökölt viselkedési minták alapján normálisan, korának megfelelően viselkedik. Az egy más kérdés, hogy a jelenleg élő Golden Retriever-et „társállatként” vagy nem vadászati céllal tarják az embertársai. Igen, nem az éhségérzet miatt vadászik, ha nem a játékos vadászösztöne miatt. Ez nem állatorvosi téma, nem betegség. Az esetleges betegséggel járó fertőzés veszélye közel nem akkora, mint azt Ön gondolja. (Kullancs, bolha vagy más parazita fertőzés esélye valóban van, de ezt másik több tucat helyről ugyan akkora eséllyel elkaphatja.) Létezik egy un. „anti vadász tréning program” ami valójában arra irányul, hogy a túlzott, vagy az embertársak által nem kívánatos viselkedést csökkenti. Ez 3-5 alkalom után hoz látható eredményt.
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc