396. Agáma a terráriumban - a szakállas agáma tartása és gondozása
Az agáma hazánkban is egyre népszerűbb hüllő. Nagyon sok faja ismeretes, mind közül szakállas agáma (Pogona vitticeps) a terráriumok leggyakoribb lakója.
Az agáma hazánkban is egyre népszerűbb hüllő. Nagyon sok faja ismeretes, mind közül szakállas agáma (Pogona vitticeps) a terráriumok leggyakoribb lakója.
A világ legnagyobb baglyaként is számon tartott uhu egy példánya jelent meg a fővárosban. Feltűnése ritkaságnak számít a városokban, mivel kifejezetten érzékeny faj, és kerüli településeinket. Közel egy hónapja regisztrálták az első megfigyelést, feltehetően azóta tartózkodik a fővárosban.
Gabonasiklóval kezdődik, és viperával ér véget... hazánkban újra egyre népszerűbb a mérges kígyó terráriumi tartása. A szükséges engedélyek megszerzését követően az interneten szinte bármilyen mérges kígyót be lehet szerezni, de a megfontolt fokozatosság jegyében érdemes a namíbiai korallkobrát választani
A kellemetlen szájszag betegség jele, a szájüregi megbetegedések jellemző tünete. A fogkövesség és a hozzá tartó bakteriális fertőzés nem az!
Eddig, ha a kutyánk valamit "odavakkantott" nekünk, akkor pár jelzéséből már jól tudtuk, mit szeretne, de javarészt fogalmunk sem volt, hogy általában miket közöl velünk, hisz nem értünk "kutyául". Ez azonban csak eddig volt így! Mert jött egy kis szerkentyű, ami lefordítja nekünk "emberire" az ugatást. Így megtudhatjuk kutyusunk mikor mit érez, és mi a mondanivalója...
Kedves Gazdi! Házilag ne próbálozzanak semmivel. Sürgősen vigyék el állatorvoshoz mert ebből nagyobb baj is lehet. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Biztos, hogy csak bolha van a háttérben? Sokszor ilyenkor a rüh bújuk meg a csillapíthatatlan vakaródzás mögött vagy allergia. A bolhairtásnak olyan szerrel kell megvalósulnia, ami nemcsak a kifjlet bolháka, hanem a lárváikat is írtja. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Azt gondolom, hogy jó lenne mielőbb elvinni akár messzebbre is egy másik állatklinikára és alaposan meg kellene vizsgáltatni a kutyát, hogy mi baja van, mi az oka a mostani problémáknak.
Kiegészítő vizsgálatra lenne szükség, először egy bőrkaparék mintáát kellene laborba küldeni. Beszélje ezt meg kezelő állatorvosával, vagy keressen esetleg bőrgyógyászatra szakosodott állatorvost.
Ha már kollega látta, de nem javult, azt javasolnám olyan állatorvosnak is mutassa meg, aki a szemészetben jártasabb. A fotók alapján nehéz megítélni (pl. nekem úgy, hogy csak a szaruhártya érintett, de Ön azt írta, hogy az az elülső szemcsarnokban van - ami nem mindegy...)