396. Elsősegély állattartók számára
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
Bármennyire figyelmesek vagyunk, kutyánk vagy macskánk időnként megvághatja magát, túlhevülhet, vagy megehet valamit, amit nem kellene. Itt egy kis segítség, ha baj történne.
A macskák székrekedése gyakori probléma, különösen az idősebbek esetében. Mit tehetünk, hogyan segíthetünk?
Hogyan viseli majd a cicád a műtétet? Mi történik pontosan vele? Mikor jöhet haza? Mikor fog újra játszani? Lesznek-e fájdalmai? Mindent megtudhatsz, ha elolvasod a cikkünket.
A gombás fülfertőzések komoly egészségügyi problémák a kutyáknál. Ha nem kezelik ki gyorsan, ezek a problémák komoly szövődményeket okozhatnak.
Egészségesebbé és aktívabbá teheted kutyád idősebb éveit négy egyszerű, de hatékony stratégia által. Tedd meg most ezeket a lépéseket, hogy segíts elhárítani a kutya időskori problémáit!
A válaszomat azzal kezdeném, hogy azt, hogy egy kutya hordozza-e a vírust, sehogy nem lehet megállapítani. Viszont, Magyarországon jogszabály írja elő azt, hogy mit kell tenni olyan esetben, ha egy kutya embert megharap, megmar, embernek sérülést okoz. A veszettség halálos megbetegedést okozó vírus, ezért minden harapást (sérülést) nagyon komolyan kell venni, de a veszett kutya csak a betegség utolsó 14 napjában képes a nyálában továbbadni a vírust. Éppen ezért az embert megharapó kutyát 14 napos időtartamra hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni, mert ha a harapás pillanatában képes volt már továbbadni a kórokozót, akkor a kutya 14 napon belül biztosan el fog pusztulni veszettség miatt. Így viszont van még idő a megharapott embert megfelelőoltásokkal ellátni. Bármennyire is egyszerűnek gondolják a helyzetet, csak egy dologra tudom bíztatni Önöket: sürgősen keressék meg a lakóhelyük szerinti állami népegészségügyi szolgálatot (régi nevén az ÁNTSZ-t), jelentsék be, hogy a kutyájuk sérülést okozott embernek, és ők majd intézkednek a szükséges további tennivalók ügyében.
Progeszteron injekcióval lehet a tüzelést gátolni.Covinan vagy Depo-provera injekció.
Azt javaslom hogy vizsgáltassa meg egy állatorvossal.A köhögést okozhatják vírusok baktériumok vagy tüdőférgek is és mindegyik más gyógykezelést igényel.
Vigyék állatorvoshoz a cicát! A kép alapján nem kizárt a laphámrák.
Kedves kérdező! A megfázásos betegség tipusától függ, hogy milyen kezelést igényel a kis beteg. Az egyszerű nyákoldástól vagy inhalàlástól kezdődően egész az antibiotikumos kezelésig(vagy akàr mûtétig) igen széles a skála. Hogy melyik az alkalmazott gyógymód, az egy kompetens egzotikus szakállatorvossal legyen leegyeztetve, egy alapos vizsgálat vagy szükség esetén egy orrváladék mintavétel után. Aggodalomra adhat okot ha a nyuszi orrából fehéres színű váladék folyik, vagy nem kap rendesen levegőt(a nyulak csakis orron át tudnak levegőt venni!). Ha csak enyhébb tüsszögés vagy átlátszò orrfolyás van, az kevésbé aggasztó. Természetesen az immunerősités nagyon fontos lehet, azt akár azonnal el lehet kezdeni(vetri dmg, dm guard, power bank). Illetve ha kint van tartva a nyuszi, akkor hozzuk be, amig meg nem gyògyul. A tüdőgyulladás szintén veszélyes lehet, ennek fennállását röntgennel szoktàk vizsgàlni. Remèlem segítettem: Üdvözlettel Meier Krisztina Olvass tovább! Ezt kell tudnod, ha törpenyulat veszel magadhoz!