421. Dzsungelláz - Húsvétkor eredj Tarzan nyomába!
Közeleg a Húsvét, a Nyíregyházi Állatpark újabb szenzációs programokkal és helyszínnel várja látogatóit.
Közeleg a Húsvét, a Nyíregyházi Állatpark újabb szenzációs programokkal és helyszínnel várja látogatóit.
A macskások tarsolyában rengeteg vicces sztori várja, hogy megnevettesse a társaságot. Talán mind közül azok a legmókásabbak, melyek az új bútorok felavatásáról szólnak. Már akinek... a macskatartóknak nem kevés bosszúságot okoznak kis kedvencük rossz szokásai
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Meg kell tanulnunk felismerni az intő jeleket, hogy szükség esetén segíthessünk cicán, és az állatorvosnak is kimerítő leírást adhassunk a tünetekről.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján nem tudom pontosan, mi a baja a malackának (mennyi idős, mik a tünetek, mi változott) és hogy milyen hatású injekciót kapott. Az orr és szem váladékozás miatt remélem antibiotikumot is kapott, mert ez inkább a megfázás tünete, az is az, ha étvágytalan a malac, és sokat fekszik. (Megfázás, tüdőgyulladás miatt nyom a mellkasuk, fájdalmas nyelni nekik, ezért nem esznek és kedvetlenek.) A malackák elég okosak, és az injekció is fáj valamennyit, utána még érzékeny lehet a bőr, ezért visít, megjegyezte, hogy mostanában ilyet többször kapott, és ezért visíthat előre. Ha a malackának C-vitamin hiánya van, azon kúraszerűen lehet javítani, 3-4 hétig naponta benyomni közvetlenül vitaminos vizet a szájába ()amit most is kap, plusz kap valamilyen vitamintartalmú zöldséget naponta néhány hétig, és hosszútávon elgondolkozni, mivel lehet biztosítani a vitaminellátást pl. más tápfajtára váltani. Ami nekem az étrendjében nem tetszik, hogy a malacka turmixolt gyümölcsöt kap. A túl sok gyümölcs, zöldség, puffadást, kedvetlenséget, étvágytalanságot okozhat. Amit semmiképp sem javaslok beteg malackának, az a leves zöldségek, gyümölcsök: tiltólistára tenném ilyenkor az uborkát, paprikát, paradicsomot, és a nagyon édes gyümölcsöket. Sok C-vitamin egyes zöldségekben van, és a zöldfélékben pl. a petrezselyem remek C-vitaminforrás és enyhe vízhajtó is, ezért 2-3 hétig kúraszerűen adnám naponta 5-10 szálat (pont idénye van, és a csomós répának is, annak a zöldje is finom és nem puffaszt). C-vitamin van a zöld fűben, ezért ha tud tiszta helyről szerezni, nem kutyapisis, nem vegyszeres, naponta egy kis marék remek vitaminforrás májustól szeptemberig. Ha a malacka állapota javul egy betegség alatt, vagy utána, legkönnyebben súlyméréssel állapítható meg. A súlymérést naponta lehetőleg azonos időben kell megejteni (mert reggel és este más a súlyuk a napi életritmusuk miatt). Ha a malac naponta folyamatosan fogy legalább 20 grammokat, akkor még beteg, még orvoshoz kell vele menni. Ha tartja a súlyát, de kedvetlen, legalább az állapota nem romlik, ha még hízik is 10-15 grammokat, akkor szépen javul. Kattints ide, ha tudni szeretnéd meddig él egy tengerimalac? Itt pedig megtalálog tengerimalac kisokosunkat.
Kedves Gazdi! A cica láthatólag jó kezekben van, bízzon állatorvosában. Valóban altatni kell a CT-hez, a kockázatot az aneszteziológussal kell megbeszélni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos boncolás nélkül én sem tudok mit mondani. Bármi rendelleneség (akár veleszületett is) lehetett nála. A nyújtódzkodós testtartást erős hasi fájdalom ( pl. hasnálmirigy gyulladás) esetén veszik fel a kutyák. De sajnos akár lehetett valami daganata is szegénynek. Nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid élet jutott neki.
Sajnos a probléma kiderítése és megállapítása nem fog menni állatorvosi vizsgálat nélkül! Úgyhogy csak azt tudom javasolni, vigye mielőbb állatorvoshoz!
A "fehér hólyagok" valószínűleg a kitépettek helyén növő új tolltokok, vagy begyulladt tolltüszők. A tolltépést meglehetősen sokszor váltja ki bőrszárazság, ami leginkább a lakás száraz levegője miatt alakul ki, így a rendszeres langyos permettel való locsolás mindenképp javasolható. Ritkábban, de tolltépést válthat ki az érintett terület alatti szervi probléma is, amit alapos állatorvosi vizsgálat (röntgen, vérvétel eredménye) deríthet ki. Ha kis helyen van a madár és ingerszegény a környezete, akkor ezen érdemes változtatni. Olvass tovább! Ezért hangoskodik a papagáj