436. Milyen akváriumi hátteret válasszunk?
A szép akváriumhoz háttér is kell. De milyen? Lehet régi típusú dioráma háttér, poszter vagy élethű és divatos 3D-s. Segítünk a választásban, olvass tovább!
A szép akváriumhoz háttér is kell. De milyen? Lehet régi típusú dioráma háttér, poszter vagy élethű és divatos 3D-s. Segítünk a választásban, olvass tovább!
Egyedülálló kezdeményezésnek lehetnek tanúi azok, akik május hónapban a Mammutba látogatnak. Az M`art kulturális programsorozat keretében ugyanis ez a hónap a kutyákról és a gazdikról szól.
A kutyák számára, a szexet kivéve mindenben az ember a legfontosabb - meséli sok más izgalmas sztori között az etológus, a háziállat.hu kérdéseire.
Az aljzat sokféle anyag lehet, napjainkban leginkább mosott sóder, kvarchomok és gyöngykavics. Az, hogy melyiket választjuk, a halak igényeitől függ...
Nem csak szépnek, de biztonságosnak is kell lennie a terráriumnak, ezért nem árt óvatosan válogatni a felhasználni kívánt dekorációk között...
A páncélpuhulást legjobb megelőzni megfelelő étrenddel: a teknős táplálékának kb. 90%-át alkossák lágyszárúak (pl. pitypang, lóhere), ezeknek nagyon magas a kalciumtartalma. Mivel már kialakult a páncélpuhulás, ilyenkor már nehezebben kezelhető, a teknőst mindenképpen állatorvoshoz kell vinni! Kalcium és D-vitamin injekciót fog kapni. Az UV-lámpáról megoszlanak a vélemények, mindenesetre érdemes vagy naponta napoztatni vagy UV-lámpát használni.
Több kérdést tett fel, lássuk sorjában: a macskák egy része, különösen a hosszú szőrűek (így a perzsa főleg) hajlamos a lenyalt szőrt rendszeresen visszaöklendezni, visszahányni. Ez egy olyan folyamat, amit nem lehet megakadályozni és jobb is, ha kijön a cicából. Lehet azonban olyan speciális száraztápokat kapni, amelyekben van szőroldó adalék, és lehet adni szőroldó pasztákat is. Ezek rendszeres használata sokat segíthet a helyzeten. Sok macska kifejezetten válogatós, ha megszokott egyféle ennivalót, nem szívesen eszik meg mást. Nem kell erőltetni, a száraztápok, ha elég vizet ihat hozzá, alkalmasak a teljesértékű etetésre. Az oltások konkrét árát ott kell megkérdezni, ahol be akarja oltatni, mert ebben nagy eltérések lehetnek. Ugyanez a helyzet a kivizsgálás árával is, bár szerintem erre nem nagyon van szükség.
Jobb lenne a madarakra hagyni, hogy eljussanak a sikeres költésig. A keltetéshez, kézzelneveléshez beruházás (keltetőgép, táp) szükséges, és nem ártana némi tapasztalat sem. A tojásrakást követően ne adjanak a hullámospárnak sem lágy-, sem zöldeleséget, mivel ezek újabb tojásrakásra késztethetik. A kelés előtt pár nappal lehet kevés lágyeleséggel felkészíteni őket a fióka nevelésre.
Mint említette, a tünetek hátterében akár cukorbetegség is lehet, de persze más is (pl. gennyes méhgyulladás). Mielőbb ki kellene deríteni, mi van a háttérben, mert az állat élete is veszélyben foroghat. Erre a legjobb megoldás, ha sürgősen felkeresik a kezelő állatorvosukat!
Egyévesen a kutya elvileg már ivarérett. A herék "működédét" spermavizsgálattal lehet elbírálni. Ezügyben keresse fel állatorvosát.