441. Az utóbbi 100 év leghíresebb kutyái
10 olyan híres kutyát mutatunk be, akik az elmúlt 100 évben éltek. Szerencsére a celebkutyák, nem veszik fel az emberre jellemző sztárallűröket. Ezért szeretjük őket!
10 olyan híres kutyát mutatunk be, akik az elmúlt 100 évben éltek. Szerencsére a celebkutyák, nem veszik fel az emberre jellemző sztárallűröket. Ezért szeretjük őket!
Egy kutya elvesztése senkinek sem könnyű. A felnőtteket is megviseli, a gyerekeket annál inkább. Bár számunkra lehet ez egy lecke arról, hogy milyen gyengék és sebezhetőek is vagyunk, a kicsik nehezen teszik túl magukat ezen a helyzeten. Ezért nagyon fontos, hogy segítsünk gyermekünknek megbékélni a kutya halálával
Előfordul, hogy kutyáink játékos kedvükben harapóssá válnak. A tapasztalatlan gazdák gyakran szembesülnek ezzel a kellemetlen jelenséggel, legyen szó pár hónapos kiskutyáról, vagy menhelyről örökbefogadott, idősebb kutyáról.
Ez a kicsi, gombostűfejnyi rovar nagy problémákat tud okozni. Mit tehetünk azért, hogy megvédjük kedvencünket a kullancs terjesztette betegségektől?
A drótszőrű foxterrier magán hordozza a terrierek tipikus fajtajegyeit: energikus, vidám, örökmozgó kutya.
A kutyák székrekedésének 2 fő oka a hiányos étrend és a mozgás hiánya. Ha úgy gondolod, hogy a kutyádnak székrekedése van, próbálj az ételébe egy kiskanál korpát keverni, amely serkenti a belek mozgását. Egy másik házi megoldás a kutya székrekedése ellen a pszillium beiktatása a kedvenced étrendjébe. Naponta 2xfél kiskanál csodát művelhet - ha több vizet is iszik, a szorulás jó eséllyel elmúlik. Abban az esetben, ha a pszilium nem működik, egy másik megoldás a kutya székrekedése ellen az ásványolaj. A kutyád étrendje tartalmazzon húst, valamint zöldségeket, elegendő mennyiségű rostot, és az ételében legyen elegendő víz. Azt se felejtsd el, hogy sok kutya mindent megeszik, amit csak lát, így a te dolgod, hogy vigyázz arra, mit fogyaszt el. Ne feledd: a kutyák gyomra egészen másként működik, mint az embereké, és sok étel, amit mi akár minden nap eszünk - mint például a szénhidrátok -, számukra károsak lehetnek. De a tejtermékek, a cukor, valamint a túlzásba vitt jutalomfalatok is okozhatnak a kutyádnál székrekedést. A helyes étrend mellett az elegendő mozgás is nagyon fontos a kutyák számára, ugyanis ezáltal nagyobb eséllyel előzhetjük meg a kutyák székrekedését is. A lakásban élő kutyákat minimum 2-3 alkalommal kell sétáltatni naponta, de a kertben élő kutyákról se gondold, hogy elég az, ha a kertben szaladgál. A kerti kutyák számára is fontos a napi, rendszeres sétáltatás - mind a fizikai, mind a pszichés egészségük érdekében! Fontos, hogy ha a kutyád székrekedése már 2 napja tart, vidd el állatorvoshoz, és ne várj tovább!