41. Borisz bulldog ekcémája - Hogyan kezeljük?
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Borisz egy 9 hónapos francia bulldog kutya, aki ekcémás bőrgyulladása miatt pár hete gyakori vendég a Kutyavári Klinikán. Videón a gyógyító folyamat.
Ez a mondat naponta elhangzik a Család utcai kisállatrendelőben, ahol nemcsak kutyákat és macskát, de hörcsögöt, teknőst, nyulat és még sok más olyan kisállatot egyforma odafigyeléssel mentenek meg, akikre mások már kimondanák a halálos ítéletet.
Az aranyfácán klasszikus díszfácán, amelyet két évszázada honosítottak meg Európában. A papagájokkal vetekedő tarkaságú aranyfácán a legjobb "tanulómadár", aki a kezdő madárbaráttal megismerteti a díszmadár-tartás csodáit!
Európában egyre többen vannak a túlsúlyos és elhízott kutyák. A probléma előfordulási gyakorisága az utóbbi években drámai mértékben nőtt. Cselekednünk kell, amelyben segítségünkre lehet a testsúlykontroll program!
A kétéltűek - békák, gőték, szalamandrák és az ún. lábatlan kétéltűek - voltak az első szárazföldi gerinces állatok a Föld története során, túlélték az elmúlt 360 millió évet, jégkorszakokat, természeti katasztrófákat - most pedig a kihalás fenyegeti őket...
A levelében leírt tünetek betegségre utalnak, ezért tanácsom, hogy mielőbb vigye állatorvoshoz az ékszerteknősét. Javasolhatom pl. dr. Sátorhelyi Tamás kollégámat, aki hüllőszakértő és Békásmegyeren rendel. (Tel.: 0630 9770677) Ő majd segít a nem megállapításában is. Tájékoztatásként most csak annyit, hogy a hímek mellpáncélja homorú.
A cukorbetegség komoly betegség, és diéta nélkül nagyon nehéz az eredményes szintentartása. Ha diétás, cukorbetegeknek való tápot sem eszi, akkor az eleséget úgy kell öszeállítani, hogy 2/3 rész hús 1/3 rész szénhidrát (összetett szénhidrátok, pl. gabonafélék, zöldségek) legyen. Az ideális arány 20% fehérje, 55-60% szénhidrát, 25% zsír. Fontos a 16-18% rosttartalom is. Napi egyszeri inzulinadagolásnál kétszer etesse a kutyát! Az első etetés a napi adag 1/3-a essen egybe az inzulin adásával. A második kb. 9 óra múlva történjen. Javaslom napi kétszeri Insulin kezelésre való áttérést, mert jobb a betegnek. A sok vízivás, vizeletürítés lassan szűnik meg, de fontos a heti vércukorszint kontrol elvégzése! Remélem segítettem valamit, bár ez egy nagyon nehezen kezelhető és komoly tulajdonosi kooperációt igénylő betegség.
Igen, a mostoha kölyökkor kiválthat rossz kondíciót és tartós vagy visszatérő soványságot. Fontos az állat rendszeres féregtelenítése, bélsárvizsgálattal egybekötött kontroll kíséretében, esetleg vérvizsgálatot is érdemes elvégeztetni, lehet, hogy valamilyen belgyógyászati betegség áll fenn. Igyekezzen teljes értékű, jó minőségű kutyatáppal etetni.
Egy 6 éves tengerimalac bizony már nem számít fiatalnak, ezért előfordulhat, hogy az "öregedés" jelei a leírt tünetek. Mindenképpen hasznos lenne rágcsálóknak való vitamincseppeket adni neki. Hasonló tüneteket okozhat viszont több betegség is, ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak!
A csincsillák néha rágcsálják a szőrüket, előfordulhat náluk helytelen kezelés miatti szőrhullás is. A szőrük töredezhet vagy gombás fertőzöttség következményeként ki is hullhat. Az utóbbiak állatorvosi beavatkozást igénylő betegségek! Nem ezekkel téveszti össze a vedlést?