41. Bizsu története (2002-2005. 03. 26.)
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Bizsu egy holland törpe keverék bak nyuszi. Fekete színű az orrán egy fehér háromszöggel. 2002-ben született.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A maine coonok a legnagyobb testű cicák a tenyésztett macskák között. A macskáknál is, mint minden háziasított állatfajnál, a méretbeli különbség egyes fajták között is eléggé eltérő. A legnagyobb testű fajtáknál gyakran fordulhat elő csontrendszeri, szalagrendszeri megbetegedés, így a maine coon cicáknál is valamivel gyakoribb az ilyen jellegű elváltozás, mint más, kisebb testű macskáknál. De ez nem jelenti azt, hogy patellaficamtól szenvedne minden egyes maine coon.
Ez ügyben nincs statisztikai adat. Sem az Ovarid, sem a Provera nem használ hosszú távon a macska egészségének. Az ivartalanítás a legjobb megoldás az ilyen és ehhez hasonló esetekben.
A kandúr macskáknál a "mehetnék" szinte mindig fennáll. Igen kellemetlen érzés a macskának és a gazdinak, ha folyton "mehetnéke" van a hormonoktól. Az ivartalanítás után megnyugszik a cica és sok kellemetlen betegségtől is megmenekül.
A lakásban tartott macskák a karomélesítésüket a bútorokon és a tapétán végzik. A macskák részére megfelelő kaparófát vagy külön erre a célra gyártott macskabútort tanácsos vásárolni.
Az ivartalanítás petefészek-eltávolításból áll, technikailag mindkét helyen be lehet hatolni a hasüregbe. Általában a horpaszmetszést akkor használják, ha félő, hogy kinyalja a sebét cica, és így még akkor sem tud megnyílni a hasüreg. Hozzáteszem, hogy én 15 éve operálok macskákat kizárólag középső hasmetszéssel és még egy problémás esetem sem volt.