41. 3 természetes bolhariasztó kutyáknak
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme a leghatékonyabb tippek!
Ha kedvencedet jobb szeretnéd természetes módszerekkel megvédeni a bolháktól, íme a leghatékonyabb tippek!
Háziállatainkban a vesének, a húgyhólyagnak és a hozzájuk kapcsolódó vezetékeknek elsősorban gyulladásos és elzáródásos megbetegedéseivel találkozunk, de nem ritkán a záróizmok renyhesége miatt kialakuló állandó vizeletcsöpögés okozza az állattulajdonosok, gazdák legnagyobb problémáját. A vizeletkiválasztó rendszer megbetegedése esetén leggyakrabban az alábbiakban ismertetett szereket adagolhatjuk.
Amit legtöbben nem is tudnak, hogy a macskákat is szelektíven tenyésztették. Persze, mindenki hallott a sziámiról és a perzsáról, de a macskákat, a kutyákkal ellentétben, nem gyakran választják fajta szerint.
Egy lelkes szervezet keresett meg minket, hogy segítsünk minél több emberhez eljuttatni a kezdeményezésüket. Mivel remek ötletnek tartjuk, ajánljuk figyelmetekbe!
Az elmúlt években újra megtaláltam a karácsonyi békémet, melyet a felgyorsult világban, az intenzív és elvárásokat támasztó reklámok nyomása alatt, a bevásárló központok zsibongó tömegében, az ideges és sokszor a feszültség miatt agresszív lökdösődésben elveszettnek hittem.
Valószínűleg valamilyen daganatos elváltozás, de ezt pontosabban csak akkor lehet megmondani, ha állatorvos kollégának is megmutatja... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Kutyáknál előforduló heredaganatok Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Kedves Szilvia! Ugyan levelében nem írja, hogy a kutyus kezelőorvosa milyen diagnózist állapított meg a szemére, így csak feltételezni tudom, hogy valószínűleg időskori szürkehályogról lehet szó. Az alábbi javaslataim ebben az esetben érvényesek! (Ha más elváltozás okozza kedvencénél a látás romlását, akkor értelemszerűen más kezelés válhat szükségessé.) A szürkehályog kezelésére a Cineraria maritima D10-es potenciájú szemcseppet ajánlom elsősorban. Magyarországon a legtöbb patikában nem tudnak róla, és nem is kapható. A Gazdagréti Gyógyszertárban érdemes próbálkozni, ők külföldről szinte mindent be tudnak szerezni. Naponta 3x 1-1 cseppet kell mindkét szembe cseppenteni. Négy hét folyamatos alkalmazás után négy hét szünetet kell tartani. A szürkehályogot homeopátiával nem csak szemcsepp, hanem szájon át adandó formában is lehet és érdemes is kezelni. Ehhez elsősorban szintén a Cineraria maritima D3-as és/vagy D10-es potenciát ajánlom globulus formájában napi 2-3 alkalommal. Ezen felül a Calcium fluoratum, a Causticum és a Silicea C30-as potenciája is adandó heti 3x, min. 3 hónapon át; - természetesen a homeopátiás szerek adagolására vonatkozó szabályok szigorú betartása mellett! Amennyiben hat hét után sem észlelhető lényeges javulás a fenti kezelés mellett (szemészeti kontroll!), akkor már mindenképpen komolyabb szemészeti (műtéti) beavatkozásra van szükség, amennyiben még a szakorvos szerint indokolt lehet. Ha további kérdési lennének a homeopátiás terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425! Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea. Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425, info@kimintvet.hu, www.kimintvet.hu Kutya szürkehályog probléma Kutya szürkehályog kezelés
Sajnos kevés az információ a megfelelő szintű tanácsadáshoz.Fontos lenne tudni hogy mit eszik a kutya házi kosztot vagy tápot,ha tápot akkor milyet?A hányás és hasmenés mennyi ideig tart,a táplálékot hányja-e ki vagy csak habos váladékot illetve hogy a hasmenés mennyire híg,milyen színű stb.2. A sántaság okának megállapítása fizikális vizsgálat nélkül lehetetlen.A röntgenfelvételek alapján csont vagy izületi elváltozás nincs tehát az izmokban vagy a talppárnákon kell keresni elváltozást.A milgamma egy b-vitamin komplex gyógyszer ezért talán nem annyira szükséges,Valamilyen kutyának való porcerősítőt javaslok inkább.
Kedves Tulajdonos! Több probléma is lehet a kutyusnál, ennyiből ezt sajnos pontosan megállapítani nem lehet. Mindenképp lehetőleg gyorsan vigyék el olyan állatorvoshoz, aki neurológiai és ortopédiai vizsgálatokat tud elvégezni és azután lehet konkrétumokról beszélni. Tacskóról lévén mindenképp felmerül a tacskóbénulás( discus hernia-porckorongsérv), de lehet egyéb betegség is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Kérdező! A testsúlyra számított pontos adagot ellenőrzötten kell beadni. Ismétlése is fontos. Hatott-e a féregtelenítő, ha a székletben nem voltak élősködők? Elkaphatom-e a cicától a galandférget? Hogyan féregtelenítsük macskánkat páncéling nélkül? Közösen a belső élősködők elleni küzdelemben