446. Tények a tengerimalacról (Cavia porcellus)
A tengerimalac egykor népszerű kísérleti állat volt, de manapság tanulékonysága és könnyen tarthatósága miatt nagyon népszerű háziállat.
A tengerimalac egykor népszerű kísérleti állat volt, de manapság tanulékonysága és könnyen tarthatósága miatt nagyon népszerű háziállat.
A hölgy, akinél 60 évesen mellrákot diagnosztizáltak, mindkét állatot túlélte. Ez egy ritka, nem végzetes, lassan fejlődő emlőrákféle, amelynek látszólag semmi köze a halálos típushoz, viszont 87 évesen agyvérzésben halt meg. A barátom szerint, a macska jelenléte volt az, ami hozzájárult a hosszú, teljes mértékű javulásához.
A macska gyengülő egészségi állapotára és a betegségekre utaló jelek korai felismerésével megmentheted a cica életét. A hányás, a hasmenés vagy a megmagyarázhatatlan vérzés egyáltalán nem tekinthető természetesnek, azonnali állatorvosi vizsgálatot követel.
Sok kutató úgy véli, hogy a klímaváltozás befolyásolja a macskapopuláció robbanásszerű növekedését, de a felmelegedés más következményekkel is jár. A megváltozott időjárási viszonyok közepette mindig gondoskodni kell róla, hogy a macska ne hevüljön fel túlságosan, és legyen számára elegendő víz.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
Kedves Csilla! Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt tünetekre, problémákra is (ami persze nem kevés!), mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és akár még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután a kutyusok számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezeléseket. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencein, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) A távolság nem akadály, megoldható a terápia akkor is, ha messze laknak a fővárostól. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Üdvözlöm! Mindenképp megkellene mutatni egy hozzáértő egzotikus orvosnak. Merre laktok? Sajnos nem minden egzos állatorvos ért hozzájuk ezért kérdezem, hogy tudjak segíteni. Nem fogja mutatni a fájdalmat, mert zsákmányállatok. Csak abban az esetben mutatja, ha már komoly gond van. Mászik, fut, mert kénytelen levezetni a mozgásigényét még ha fáj is. Biztos beakadhatott valamibe, milyen a kereke, helye? Ha rácsos mindenképp cserélni kellene pont emiatt mert balesetveszélyes. Minimum 20 centis zárt futófelületű kerék kellene. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Kedves Zsuzsanna! A válaszomat azzal kell kezdenem, hogy a cicája mostani állapotának tényleges és valós okát rendkívül nehéz lesz kideríteni és lehetséges, hogy ez soha nem is fog sikerülni (még akkor sem, ha közben esetleg meggyógyulna belőle)! Amit leírt, azok alapján én (közel 40 évnyi tapasztalattal a hátam mögött) biztosan nem vállalkoznék semmilyen diagnózis kinyilvánításában. Az, hogy a második állatorvos elvégezte a teszteket a legfontosabb fertőző betegségekre, jó dolog volt, de közelebb nem nagyon került vele a pontos ok(ok) kiderítésében. Azt már nagyobb problémának érzem, hogy a vér egyéb eredményeit nem adta át Önnek, mert így nem lehet tudni, hogy ő mire mondta azt, amit mondott. (Van olyan, nem is ritkán, hogy amire az egyik állatorvos azt mondja, hogy jó az érték, a másik nem ugyanezt gondolja ugyanerről.) A jelenlegi "érvényes" diagnózisra (vagyis a trigeminus bénulásra) azt tudom mondani, hogy ez is lehetséges, de egyelőre közel sem biztos (még), hogy valóban ez a baja. És igen, szerintem mindenképpen további vizsgálatok kellhetnek, de ez nagyon függ attól, hogy hol laknak, milyenek a szállítási lehetőségek és az anyagi kondíciók a cica további vizsgálatára (könnyen lehet, hogy akár ide Budapestre is fel kellene vele utazni, és egy "komoly" klinikán kellene vizsgáltatni). Hasznos: Macskabetegségek
A hirtelen táplálék váltás okozhat átmeneti emésztési zavart és hasmenést. A védőoltás hatására a védettség csak kb. 2 hét alatt alakul ki ezért nem zárható ki hogy valamilyen fertőzés bélgyulladást okoz. Minden esetre ha nem javul vigye vissza az állatorvoshoz Ő majd eldönti hogy mi okozza az elhúzódó hasmenést és étvágytalanságot. Bővebben: Kutya bélproblémák
Üdvözlöm! Ha csak más színű, nincs gond. Más a pigment ott. Teljesen normális :) Hogyan válassz magadnak hörcsögöt?