461. Cukormókus, a repülő akrobata
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Hosszas küzdelem után végre sikerült lencsevégre kapni ezt az éjszakai életmódot folytató, bársonyosbundás repülőmókust.
Ha a kutya a szabadban lakik, akkor nem kérdés, hogy szüksége van kutyaházra. Nem mindegy azonban, hogy ez miből van, milyen felépítésű, mekkora és hol helyezkedik el. Fa vagy műanyag legyen? Északra vagy délre nézzen az ajtaja? Mekkora és mivel van szigetelve? A válaszokat a cikkből megtudhatod.
Magyar vizsla, német dog, cocker spániel és tacskó - ezeket a fajtákat menti a Futrinka utca Kutyavédő Egyesület. Kíváncsi vagy, hogyan telik egy napjuk? - nézd meg videón!
Tengerimalactáp, ivóvíz, széna mindennap szerepeljen a tengerimalac étlapján. Részletes etetési útmutató a cikkben.
A gazdasági fürjeket leginkább hobbiméretű tenyészetekben tartják gazdasági céllal, olyan mennyiségben, amennyi a családi szükségletek kielégítésére elegendő. De persze felbukkannak díszmadárként is...
5 hetes kor körül a kölykök már kóstolgatják a szilárd táplálékot is. Ha pedig az ízlik nekik, akkor képesek a kelleténél nagyobb mennyiséget is elfogyasztani, ami puffadáshoz, hasfájáshoz vezethet. Súlyos esetben feltétlenül érdemes állatorvoshoz fordulni. Ha nem súlyosak a tünetek, akkor a további táplálék felvétel megakadályozása, enyhén citromos vagy ecetes víz itatása segíthet.
A szőrhiány lehet bőrgyulladás vagy gombásodás következménye is. Pontosabbat bőrkaparék vizsgálattal lehetne mondani. A kezelés a vizsgálat eredményétől függ.
Bizonyára történt valami a kutyával, érhette valamilyen külső inger, - aminek hatására megváltozott a viselkedése- mert az ilyen jellegű változás nem lehetséges kiváltó ok/okok nélkül. A kutya testbeszéd jeleinek ismeretében, a gazdival közösen megfelelő módszerek alkalmazásáról lehet dönteni, amelyek csökkenteni tudják a leírt tüneteket.
Miután nem történt laboratóriumi vizsgálat, csak találgatni lehet, hogy mi okozta az állat elhullását. A tünetek alapján gyomor-bélgyulladás alakult ki. Azt azonban, hogy ezt fertőző betegség (pl. parvo) vagy mérgezés okozta, már nem fogjuk megtudni. A parvo a rendszeres oltásoknak köszönhetően már valóban ritkán előforduló betegség - én már évek óta nem találkoztam vele. A táplálkozási anomáliákból adódó problémák kölyökkorban igen gyakoriak. A hányás és hasmenés következtében kialakuló gyors kiszáradás pedig gyors halálhoz vezet. A mérgezések (pl. többé-kevésbé mérgező növények megrágása, lenyelése) kölyökkorban sokkal súlyosabb problémát okoznak, mint felnőtt állatoknál. Gyakoriságuk meglehetősen változó. A kölykök hajlamosak arra, hogy környezetükben mindent megrágnak (mint ahogy az ember gyereke is mindent a szájába vesz). Gyakran emészthetetlen, és ártalmas dolgokat is.