461. Hannoveri véreb - a német vadászkutya
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
A hannoveri vérebet a hajdani "Laitihuntból" (Leithund) - vezető-kutyából - tenyésztették ki a hannoveri hercegi udvarban a XIX. század első harmadában. Nehézkes, erős csontú kutya.
Kedvencünk - legyen az kutya, macska, degu, papagáj vagy bármi egyéb háziállat - hamar belopja magukat a szívünkbe, és fel sem tűnik, hogy már több száz fotót készítettünk róla. De vajon hogyan készíthetünk tökéletes képeket? Olvasd el és alkalmazd tippjeinket, és neked is szuper fotóid lesznek háziállatodról!
Hogyan utazzon a kutya az autóban ? A felhúzott ablakok és a légkondi is veszélyt rejt magában. Az sem mindegy, hogy hol foglal helyet az eb.
Az öregkor a macskát sem kíméli. Az idős házimacska panaszai a következők voltak: étvágytalanság, beteg fogak, gyulladt íny és általános levertség. Videón a gyógykezelés!
Nagytestű kutyáknál - mint például a németjuhász - előfordul, hogy begyullad a könyöküknél található nyálkatömlő. A műtéten már túlestek, most jön a kötéscsere. A műveletet bonyolítja, hogy a németjuhász igencsak izgága fajta.
Mindenképpen mutassa meg kollégának! Lehet allergia, bolhaallergia, rüh vagy egyéb külső parazitás, vagy ritkább hormonális megbetegedés. Olvass tovább! Miért vagyunk allergiásak a macskaszőrre? Allergia macskáknál, kutyáknál: mi okozza?
Nyeléskor a gégefedő lezárja a légutat és a falat a nyelőcsőbe kerül. Ha ez a reflex nem működne jól vagy valamilyen anatómiai elváltozás lenne akkor sokkal gyakrabban jelentkezne a félrenyelés. Sokkal valószínűbb hogy a fokozott izgalmi állapot miatt alakul ki a zavar. A másik kutya megjelenése és a táplálék féltése miatt - irigy kutya effektus - minél gyorsabban és minél többet próbál a kutya lenyelni. Nagyon helyes hogy most már külön eteti őket ezzel csökkentve a habzsolás okát. A magas fehérjetartalmú junior táp etetése a felnőtt kutyával hosszabb távon valóban káros lehet.
Nyugodtan rácsöppentheti bármikor. Ha rühes a kiskutya, akkor ez a készítmény biztosan segíteni fog, de egy hónapra rá meg kellene ismételni. Bolhák és bélférgek ellen is hatékony szer. Ha a kezelés ellenére nem szűnik a viszketés, akkor allergiára gyanakodnék (pl. eleség allergia)
Igazából előtte kellett volna ezen átesni, a fedezésre való felkészítés keretében. A 30-40. napon lehet féregteleníteni a Stronghold használható, állatorvos irja fel (de ahány állatorvos, annyi szer, sok van a palettán). Illetve a Frontline spot-on használható vemhes szukáknál is bolhák ellen. Ellés után a kölyköket 2 hetente kell féregteleníteni és 2 hetes koruktól már használható a Frontline is. Az oltásokat is idejében el kell majd kezdeni adni nekik. Miért fontos a bolhaírtás? Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel
Kedves Olvasónk! Az állatklinikák hétvégén is nyitva vannak, a hasi sérülés igen súlyos, ilyenkor a legjobb azonnali állatorvosi segítséget kérni. A cicát ilyenkor meg kell röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben. Reméljük, azóta jobban van a cica. Macska elsősegély A baleset kiváltotta izgalom hatására vagy a fájdalom miatt még meg is haraphat minket saját cicánk vagy megkarmolhat, bármennyire is jólnevelt. A cica fejére és lábaira különös gonddal kell ügyelni, illetve figyelni. A nyakának bőrét fogja meg valaki, erősen megmarkolva. Törülközőbe is tekerhetjük, így a karmolás veszélye csökkenthető. ha jelentős vérzést észlelünk, a vérzéscsillapításnál leírtak szerint próbáljuk meg csillapítani a vérzést.Vérzéscsillapítás: A balestek, sérülések gyakran vérzéssel járnak. A legjobb megoldás, ha a vérzést megpróbáljuk valamilyen erre alkalmas anyaggal tamponálni.Erre megfelelő lehet egy tiszta törülköző vagy más rongydarab, amivel odaszoríthatjuk a vérző felületre. Végtagok sérülése esetén készíthetünk nyomókötést nagyobb adag vattából és gézlapból. A kötést a vérző területre helyezzük, és közepesen szorosan rögzítjük.Nagyon lüktető, artériás vérzésnél próbálkozhatunk a vérzés feletti leszorítással, lekötéssel. Ne feletkezzünk meg a cica biztonságos rögzítéséről.Természetesen az elsősegély után vigyük orvoshoz!