466. A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A szakértők egyetértenek abban, hogy a kutyák számára előállított védőoltások megelőzik a betegségek kialakulását, de vajon szükséges évente beoltani őket, mindig beválnak és biztonságosak?
A szakértők egyetértenek abban, hogy a kutyák számára előállított védőoltások megelőzik a betegségek kialakulását, de vajon szükséges évente beoltani őket, mindig beválnak és biztonságosak?
A BARF-étrend valójában nyers ételek fogyasztását jelenti, amit a kutyák még azokban az időkben ettek, hogy napjaink imádnivaló háziállataivá váltak volna. A BARF elnevezés biológiailag megfelelő, nyers élelmet jelent (Biologically Appropriate Raw Food = BARF).
Számos szívbetegség létezik, mely a kutyákat érintheti. Ezek közül a leggyakoribb a krónikus szívbillentyű elégtelenség. Betegség más ismert nevei az endokardiózis, szívbillentyű elégtelenég, billentyű elégtelenség, billentyű visszaáramlás.
Ha a csoktok nem úgy illeszkednek össze, ahogy kellene, fennáll a csípő diszplázia veszélye. Ez leginkább a fajtatiszta kutyákra jellemző. Diagnosztizáld és kezeltesd ki időben ezt a betegséget, ne hagyd szenvedni a kutyát!
Ugye hasonlít a skótjuhászhoz (colliehoz)? Pedig nem az! Ez a sheltie. A shetlandi juhászkutya egyik közkedvelt négylábú társa az embernek. Régen kifejezetten terelőkutyaként tenyésztették a Shetland-szigeteken, Skócia partjainál.
Az allergia nehezen kezelhető betegség. A hiposzenzibiláló oldatnak nem két hónap, hanem legalább fél-egy-év kell, hogy látható hatása legyen (első injekciók után egyébként általában erősödnek a tünetek), az sem feltétlen azt jelenti, hogy teljesen elmúlnak a panaszok, hanem, hogy kisebb/jelentősebb mértékben csökkennek (tapasztalat). A kúra során nem javallott kortikoszteroid inj. adása, úgyhogy vakaródzás esetén csak egyéb antiallergikumokat adhatók. A fülprobléma szintén az allergia miatt jelentkezik. Ha a hiposzenz,oldat nem válik be, akkor marad az egyéb alternatív terápia (homeopatia), vagy a tüneti kezelés (hosszúhatású szteroid, betametazon hatóa. inj.). A fülére szteroid/antibiotikum/antimikotikum kombinációs cseppet javasolnék (Surolan, Dexoryl stb.).
Kedves Gazdi ! Az Ön által leírt megfigyelések rendkívül súlyos ideggyógyászati tüneteket jeleznek a kölyök kutyáján. Természetesen a belgyógyászati betegséget is sorra ki kell zárni. Jelezte, hogy a kutya minden idegen anyagot lenyel és megeszik.Ebben az estben az első teendő, az idegen test kizárása röntgen vizsgálattal .Ha negatív a lelet, akkor mindenképpen az epilepszia irányába terelődik a gyanú és ebben az irányba kellene tovább menni a vizsgálatoknak. Természetesen a két betegség együtt is előfordulhat kutyán. Ha az epilepszia hátterében agyi térszűkítő folyamat áll, gyakori, hogy a szédülés rohamokat hányás előzi meg, vagy ha un. vegetatív rohamindulásról van szó, akkor magát a szédüléses rohamok bevezető szakasz a hányás vagy öklendezés. Nagyon tipikus epilepsziára utaló tünet a hajnali rohamkezdet, ezeket ébredési rohamoknak szoktuk nevezni. Természetesen az idegen tárgyak felvétele ez bizonyos szintig betudható a kölyökkornak, de sok esetben bizonyos típusú epilepsziák fenyegető prognosztikai jele is is lehet , a kutyuson megfigyelt tünetcsoport. Ha feltételezem hogy nem epilepsziás a kutya, akkor is önmagában a hányás követő, átmeneti agyi nyomásfokozódásból eredő pillanatnyi is utalhat. Az epilepszia betegség, kutyán észlelt tünettanával kapcsolatos információkat feltöltöttem a www. kutyaepilepszia.hu honlapra.
Mérgezés, sérülés, baleset, belső betegség......sok minden szóba jöhet. A cica alapos megvizsgálása nélkül csak találgatni lehet. Az lenne a legjobb, ha minél előbb megmutatná állatorvosnak egy elérhető ügyeleten!
A cicának valószínűleg nem szembetegsége van,hanem más komolyabb baja,ami szemtünetekkel is jár. Pl. vírusos macskanátha. Feltétlen vigye állatorvoshoz!
A véleményem az, hogy az öklendezés maga a köhögés, amit kezelni kell. Ha ennek ellenére sem javul, érdemes teljes kivizsgálásra állatorvoshoz vinni a kutyust.