466. A kutyámat valóban minden évben be kell oltani?
A szakértők egyetértenek abban, hogy a kutyák számára előállított védőoltások megelőzik a betegségek kialakulását, de vajon szükséges évente beoltani őket, mindig beválnak és biztonságosak?
A szakértők egyetértenek abban, hogy a kutyák számára előállított védőoltások megelőzik a betegségek kialakulását, de vajon szükséges évente beoltani őket, mindig beválnak és biztonságosak?
A BARF-étrend valójában nyers ételek fogyasztását jelenti, amit a kutyák még azokban az időkben ettek, hogy napjaink imádnivaló háziállataivá váltak volna. A BARF elnevezés biológiailag megfelelő, nyers élelmet jelent (Biologically Appropriate Raw Food = BARF).
Számos szívbetegség létezik, mely a kutyákat érintheti. Ezek közül a leggyakoribb a krónikus szívbillentyű elégtelenség. Betegség más ismert nevei az endokardiózis, szívbillentyű elégtelenég, billentyű elégtelenség, billentyű visszaáramlás.
Ha a csoktok nem úgy illeszkednek össze, ahogy kellene, fennáll a csípő diszplázia veszélye. Ez leginkább a fajtatiszta kutyákra jellemző. Diagnosztizáld és kezeltesd ki időben ezt a betegséget, ne hagyd szenvedni a kutyát!
Ugye hasonlít a skótjuhászhoz (colliehoz)? Pedig nem az! Ez a sheltie. A shetlandi juhászkutya egyik közkedvelt négylábú társa az embernek. Régen kifejezetten terelőkutyaként tenyésztették a Shetland-szigeteken, Skócia partjainál.
A bűzös lehelet okának kiderítésére alaposabb állatorvosi kivizsgálás szükséges. Többféle probléma is szóba jöhet, az előzmények ismeretében akár idült belső bajok sem zárhatók ki (pl. vesebetegség). A legkevésbé szóba jövő lehetőség a nyitott gyomorszáj.....
Ha kecskéjének ízületi problémái vannak az a leggyakrabban az érintett ízület duzzadásával jár. A köröm túlnövése, ortopédiai, neurológiai problémák, de akár egy speciális, a kecskékre jellemző fertőző betegség vírusa is okozhat sántaságot, lábfájdalmat. Ez jelentősen rontja az életminőségét, érdemes lenne egy állatorvossal konzultálnia!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
A válaszom, igen. A hasmenés fertőzéstől lehet, amit vírus, baktérium vagy más parazita okoz. Elkaphatja az Ön cicája, ezért a másikat állatot orvoshoz kell vinni. Nem szabad a két macskát összeereszteni, vagy egy tálból etetni. Szerencsésebb esetben ételallergiáról van szó, ami nem fertőző, de ezt is csak orvos tudja kideríteni.
Azonnal állatorvoshoz kellene vinni a kutyát, az ilyen tünetek komoly betegségre is utalhatnak, nem lehet így látatlanban segíteni! Mielőbbi állatorvosi vizsgálat lenne szükséges.