471. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
Az árvák szerencsére nem maradnak mindig gondozó nélkül. Igaz, nem mindenkinek jut a saját fajtársai közül pótmama, de ez nem is probléma. Egy nyuszigyereket például egy macskamama vett pártfogásába. Nézd csak!
Egy hideg, havas novemberi estén találkoztunk először kis történetem főszereplőjével, Sutyival. Házunk szomszédságában, a fal tövében kuporgott...
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Célszerű és javasolt is, hogy tenyésztőnél vásároljunk, mert a vásárlás alkalmával saját magunk is megtekinthetjük, hogy milyen körülmények között tartható és tenyészthető az általunk kiválasztott madár.
Üdvözlöm! Könnyen lehet, hogy a tél beköszöntével -a hőmérséklet csökkenés miatt- alábbhagy az étvágy. Ennél a fajnál a meleg sem jó, az ideális hőmérséklet: 20-25 C. A bambuszsiklók kedvelik a párásabb környezetet is, ezért fontos, hogy minden nap permetezzük be állott vízzel alaposan a terráriumot. A cafatos vedlés is ezért történt, mert száraz volt a levegő valószínüleg. Illetve egy nagy itató tál is kell, amibe bele tud tekeregni! Szerintem ezeket betartva nem lesz gond!
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.
Valóban lehet hogy rossz tapasztalatai voltak Lassan, sok türelemmel, biztatással, dicsérettel lehet megmutatni neki, hogy nincs mitől tartania, ehhez időre van szüksége
Ki kell alakítani a megfelelő feltételes reflexet a kutyában.Ha a megfelelő helyen végzi el a dolgát akkor meg kell dícsérni,jutalmazni kell egy falattal vagy bármivel de ha rossz helyen végzi a dolgát akkor meg kell szidni. Előbb-utóbb rá fog jönni hogy mikor jár jobban. Itt olvashatsz még a szobatisztaságra nevelésről: Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát?
Élőben kellene látnia állatorvosnak,mert lehet,hogy nem sérülés. Képről nehéz megítélni.