471. Hogyan viselkedik a tengerimalac velünk és társaival?
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
A tengerimalacok alapvetően barátságos, kedves, nyugodt állatok. Emellett kommunikatívak is nemcsak társaikkal, hanem velünk, gazdikkal szemben is.
Az árvák szerencsére nem maradnak mindig gondozó nélkül. Igaz, nem mindenkinek jut a saját fajtársai közül pótmama, de ez nem is probléma. Egy nyuszigyereket például egy macskamama vett pártfogásába. Nézd csak!
Egy hideg, havas novemberi estén találkoztunk először kis történetem főszereplőjével, Sutyival. Házunk szomszédságában, a fal tövében kuporgott...
A növényevő fajokat szinte mindenféle gyümölccsel és zöldséggel etethetjük, míg a rovarevőket tücsökkel és lárvákkal kínálhatjuk.
Célszerű és javasolt is, hogy tenyésztőnél vásároljunk, mert a vásárlás alkalmával saját magunk is megtekinthetjük, hogy milyen körülmények között tartható és tenyészthető az általunk kiválasztott madár.
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs