476. Asztmás cicák
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Az asztma sajnos a macskáknál is előfordulhat, és természetesen ugyanolyan gondos kivizsgálást és kezelést igényel, mint az embereknél. A kezelés módja többféle lehet, történhet szájon át adandó gyógyszerrel és inhalátorral is.
Ha vannak gyerekeid és olyan háziállatod, mint például macska, jó tudni hogyan védheted meg gyerekeidet a kutyád vagy macskád okozta betegségektől és fertőzésektől.
Macskád nyalogatja és rágja gyapjú pulóvereidet. Vajon valami hiányzik az étrendjéből? Nagy valószínűséggel nem. Úgy néz ki, hogy egyes macskák kényszert éreznek bizonyos holmik nyaldosására, szopogatására vagy rágására.
Feltétlenül legyenek erős ágak a királypiton ketrecében, és egy sötét búvóhely, mely legyen elég nagy ahhoz, hogy a kígyó kényelmesen elférjen benne és biztonságban érezze magát.
Számos szemprobléma van, melyektől szenvedhetnek a lovak. Egy részük fizikai sebesülés során alakul ki. Másokat pedig a sebesülés során fellépő fertőzések okozzák. Néhány esetben a lovaknál veleszületett szembetegség is előfordulhat.
A cica szeme minden bizonnyal meg fog gyógyulni. Macskáknál, főleg tenyészetből származóknál nagyon gyakoriak a hasonló problémák. Nem biztos, hogy az első alkalommal választott szemcsepp megfelelő és végleges gyógyulást biztosít. Ilyenkor más szemészeti készítményt szoktunk alkalmazni, illetve laboratóriumi tenyésztésre is szoktunk mintát venni, hogy kiderüljön, milyen kórokozó okozza a kötőhártya-gyulladást és azt milyen gyógyszerrel lehet elpusztítani.
Vajon mióta tart ez az állapot és minden evés után hány? Mindenképpen állatorvoshoz kelllene vinni a kutyát, hiszen a tartós, minden evés után jelentkező hányás nagyon komoly betegség tünete is lehet.
Ha Budapesten vagy környékén tetszik élni, akkor a gekkó orvoslására a legmegfelelőbb hely az Állatorvostudományi Egyetem Belgyógyászati Tanszéke, itt Dr. Beregi Attila specialitása az egzotikus állatok gyógyítása. A bejelentkezés előzetes telefonegyeztetés alapján történik. Telefonszám: (06-1) 478-4138, (06-20) 954-9793. Ha vidéken tetszik élni, ebben az esetben meg kell keresni azt a legközelebbi kisállatgyógyász szakállatorvost, aki egzotikus állatok gyógyításával foglalkozik.
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.