476. Hogyan ápoljuk és fürdessük a tengerimalacot?
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Milyen az egészséges tengerimalac szeme, szájszeglete, foga, füle és karma? Hogyan kell tisztítani lakhelyét és mikor kell fürdetni a tengerimalacot? A válaszokat a cikkben leled!
Néha a szomszéd kertje tényleg zöldebb és ezt nem csak mi vesszük észre, hanem állataink is! Nézd meg az augusztusi nyertes képet!
Rekord-szaporulat a Rákosivipera-védelmi Központban: összesen 244 kisvipera született. A nagy létszámú szaporulatot magyarázza az a tény, hogy immáron a tenyészprogramban született 3-4 éves egyedek is be lettek vonva a tenyésztésbe.
A háziállat.hu szerkesztősége új internetes portált gründol: itt az új LÓBARÁT.HU, a lovas apróhirdetési magazin.
A gyíkoknak is védekezniük kell valahogy támadójukkal szemben. És ha máshogy nem megy, ledobják a farkukat...
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint szúnyogok ellen csak az Advantix spot-on használ, egyes fajok ellen 2 hétig, mások ellen 4 hétig. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Az éjszakai nyugtalanság nem valószínű, hogy a víz hőmérséklete miatt jelentkezik, bár gondolom, a mostani rossz időben újra bekapcsolta a vízmelegítőt, és így látja, hogy változott-e a helyzet. Valamilyen szokatlan hangra vagy fényre gondolnék. Ha rendszeresen eszik a kisebb teknős, nem valószínű, hogy beteg. Az egész kishal a legjobb táplálék a számára, a másik nem tudom, mit kap még a kishalakon kívül. A hímek kisebbre nőnek, lehet, hogy azért kisebb, mert hím. Táplálékuk 90%-át alkossák kishalak, ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényt.
T. Gazdi! Célravezető lenne egy bélsárvizsgálat ami tisztázná a parazitózist. Ha ez negatív, akkor a sebes cicát megnézetném macska AIDS és leukózis teszttel is, mert ez a két betegség tipikusan rossz immunrendszerű állapotot hoz létre. Üdvözlettel: Dr.S.R.
Főleg az ivarérett korba lépés a jelenség oka, ami valószínűleg még valamilyen szintű elkényeztetéssel és/vagy rangsorproblémákkal is összefüggésben lehet. A kis testű, ún. társasági- vagy ölebek kategóriába sorolható, főként lakásban tartott kutyafajták esetében kb. 50-90%-os eredménnyel működhet, - a manapság nagyon divatba jött a természetes kutyatartást helyettesíteni próbáló valamilyen alom, vagy kutya WC, kutyapelenka.Azonban egy vadászkutya fajtánál egy hasonló siker nagyon kevés reménnyel kecsegtet. Gyakorta találkozom hasonló esetekkel. Igazi megoldást az jelent, ha napi 3-5 alkalommal sétálni, játszani viszik, foglalkoznak vele valamint minden ébredés, evés és játék után azonnal lehetőséget biztosítanak a kutyának természetes közegben az ürítésre. A kertbe tegyenek szagmintát a vizeletből.
Be lehet oltani, és érdemes is. Normális esetben egy egészséges állat meg sem érzi az oltást. Üdv: Dr Fekete Balázs