-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mire kell figyelembe vennünk, ha tengerimalacot választunk házi kedvencnek?
A legfontosabb, hogy a tengerimalac társas lény, így legalább kettőt kell tartanunk belőle. Tarthatunk azonos nemű malackákat, de ez esetben fontos, hogy ne legyenek azonos korúak, lehetőleg az egyik felnőtt, a másik 4-6 hetes kismalac legyen. A legideálisabb társítás az ivartalanított hím és nőstény, vagy nőstények.
Egy tengerimalac átlag élettartama 5-7 év, de akár 8-10 évet is élhet.
Amikor helyet keresünk a malaclaknak, két dolgot kell szem előtt tartanunk: az egyik, hogy ezek az állatok rendkívül érzékenyek a huzatra, a másik pedig, a számukra ideális hőmérséklet, ami 16-24 Cº között van.
Miben lakhatnak a tengerimalacok?
A tengerimalacot mindenképp a lakásban, fűtött helyiségben tartsuk. A hazai időjárás NEM alkalmas kinti tarásra. Mivel nagy a mozgásigénye, tartsuk minél tágasabb ketrecben őket. A megfelelő választás egy mély tálcás ketrec, melynek mérete két tengerimalac esetén legalább 120X60 cm, vagy ennél nagyobb. Három, vagy több tengerimalac esetében arányosan nagyobb ketrecre van szükség. Üvegterrárium vagy műanyagfalú ketrec használata tilos, ezek nem szellőznek eléggé, a szagok és a mérgező ammónia bennrekednek, ez akár kisállatunk életébe is kerülhet.
Itt írtunk arról, hogy milyen a legideálisabb lakhely a tengerimalacok számára?
A tengerimalac szeret elrejtőzni, ezért igen szívesen fogadja, ha ketrecébe faházikót teszünk, minden malacnak legyen külön búvóhelye! Ha tudja, hogy mindig van hová elbújnia, kevésbé lesz ijedős. Fontos, hogy a faházon nagy kijárat legyen, nehogy beszoruljon a feje. Mivel a bújót is megrághatja, ennek anyaga sem lehet mérgező, vagy olyan, mai sérülést okozhat. A ketrecbe vagy házikóba tehetünk kisebb törülközőt, párnát, szívesen fekszik rajta. Tehetünk a ketrecbe emeletet, vagy különböző plüss bújókat, foteleket.
Engedd szabadjára tengerimalacot!
Igen, nyugodtan szabadjára engedheted a kedvenced! De előtte tegyél néhány óvintézkedést! Először is tedd biztonságossá a szobákat, tehát az állat ne férhessen hozzá az elektromos kábelekhez vagy vegyi anyagokhoz, szobanövényeket, melyeket bármikor megrághat. A padlózatot is meg kell védeni, hiszen a tengerimalacok akárhol elvégzik dolgukat, ezért a legjobb a műanyag vagy porózusmentes felület, valamiféle nedvszívó anyaggal leterítve.
Milyen almot használjunk?
Használhatunk száraz, nagyszemű faforgácsot. Alá tehetünk fapelletet, kutyapelenkát vagy betegalátétet. Fapelletet magában használni tilos, árthat a malacka talpának. Közkedvelt almozási módszer még a lyukacsos műanyag vagy "kukacos" fürdőszobaszőnyeg, ami alá fapellet rakunk.
Miben szállítsuk a malackát?
Először is szerezzünk be egy műanyag kisállat-szállítóboxot. Orvoshoz is csak ilyen szállítóboxban vigyük a malackát, így egy kicsivel kevesebb stressz éri útközben. A szállítóbox aljába feltétlenül kerüljön széna is, amibe el tud bújni.
Milyen gyakran takarítsuk?
Az alomcsere gyakorisága az állatok számától, az alom minőségétől és a ketrec nagyságától függ. A szennyezett részeket akár naponta is el lehet távolítani. Teljes alomcsere pár naponta szükséges. Néhány hetente ecettel és forróvízzel is mossuk át az alomtálcsát. Szállításkor a malacokra a nagy hideg vagy a hőség is káros hatással lehet.
Hogyan etessük?
Tengerimalacunkat akkor tápláljuk helyesen, ha mindennap kap speciális C-vitaminnal dúsított tengerimalactápot, friss ivóvizet és korlátlan mennyiségű szénát. Zöldséget, gyümölcsöt lehetőség szerint inkább NE adjunk nekik, maximum jutalomfalatként pár naponta, egy körömnyit.