-
Asszisztens
-
karbantartó
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Fémipari összeszerelő
2024. 11. 23
-
Hegesztő_villanyszerelő - Külföld
2024. 11. 23
-
Project koordinátor - Dél-Dunántúl
2024. 11. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Béleljük ki ingzsebünket egy szövetdarabbal vagy akár egy szövetből készült kis tasakkal. Helyezzük bele az állatkát, de előzőleg lássuk el a zsebeket villámzárral vagy tépőzárral. Mivel az állatka anyja erszényében biztonságban érezte magát, ezért nem lesz idegen számára a zsebben való tartózkodás sem. Növeljük fokozatosan a zsebben tartózkodás idejét, és ezalatt beszéljünk minél többet, hogy a kis erszényes megismerje a hangunkat!
Mennyi ideig foglalkozzunk vele egyszerre?
Napközben 2 órán keresztül-, délután pedig akár 4 óra hosszat is tarthatjuk zsebünkben a cukormókust, mert éjszakai állat lévén délután többnyire alszik. A szoktatási idő alatt helyezzük vissza az állatkát ketrecébe, ahol kapjon enni és inni, majd tegyük vissza a zsebünkbe. Idővel megszokja, hogy minél többet tartózkodjon ott, annál is inkább, mivel kedveli a társaságot.
Nemcsak ketrecbe, de zsebbe is szoktathatjuk őket |
A szagok fontossága
Még szorosabb kapcsolat alakulhat ki a cukormókus és gazdája között, ha az állat megismerkedik gazdája szagával, és megszokja azt. Ennek érdekében helyezzünk el a ketrecében és a kedvenc tartózkodási helyén egy általunk viselt ruhadarabot. Győződjünk meg arról, hogy a cukormókus szívesen pihen vagy alszik a zsebünkben, mert ez azt jelenti, hogy biztonságban érzi ott magát. Idővel annyira barátságos lesz, hogy akár a zsebünkből vagy a kezünkről is lelógatja majd magát.