-
sofőr
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
takarító
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
Targoncavezető - Győr
2024. 12. 29
-
Irodai adminisztrátor
2024. 12. 30
-
Backend fejlesztő
2024. 12. 30
-
Agrár élelmiszeripari gyakornok
2024. 12. 30
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az embereket legtöbbször lenyűgözi ez az apró, cincogó, ugráló ártalmatlannak látszó állatka. De ezek az aranyos kis kártevők imádják a kertünkben bomladozó rügyeket, virághagymákat. A hagymákat könnyen kiássák, a friss rügyeket és virágokat pedig lelegelik. A mókusok által letarolt kert elég szomorú látvány. Bár számtalan vegyi anyagot árulnak a rágcsálók elriasztására, ezek a vegyszerek nemcsak a mókusokra, de az egész környezetre is káros hatással vannak, ezért is ajánlott természetes anyagokat, vagy házilag készített mókusriasztó szereket alkalmazni.
Cayenne borsos, hagymás mókusriasztó
Ez a házi készítésű szer hagyma, bors, cayenne bors, csípős paprika és víz keverékéből készül. Egy 2 literes serpenyőt kb. háromnegyedéig töltsünk meg vízzel, majd tegyük a tűzre főni. Adjunk hozzá két fő hagymát és egy csípős paprikát felaprítva és hagyjuk az egészet felfőni. Adjunk hozzá egy-egy evőkanál őrölt paprikát, borsot és cayenne borsot, majd fedjük le a lábast. A keveréket közepes hőmérsékleten 30 percig főzzük, majd levesszük a tűzről és hűlni hagyjuk. Miután kihűlt, szűrjük át, majd töltsük a permetezőbe. Ha a szert a növényekre permetezzük, az erős szaga elriasztja a mókusokat a kertből. Fokozott hatékonyság érdekében, spriccelhetünk paprika- és cayenne bors-permetet a talajra is. A folyamatot 7 naponta esős idő esetén gyakrabban is, ajánlott megismételni.
Murphy’s olajszappanos mókusriasztó
Ehhez a keverékhez olajszappanra, őrölt cayenne borsra és vízre van szükség. 4 l vízbe keverjünk 6 csésze folyékony szappant. Keverjük jól össze, majd a keverékhez adjunk két evőkanál őrölt cayenne borsot. Miután jól összekevertük, töltsük a permetezőbe és permetezzük a növényekre. Állítólag a növényekre nem káros, de hatékonyan távol tartja a mókusokat.
Csípőspaprika szószos mókusriasztó
Ez egy másik házilag is elkészíthető mókusriasztó. Elkészítéséhez csípőspaprika szószra, vízre és folyékony tisztítószerre van szükség. Egy kisebb üveg paprikaszósz és egy teáskanál kímélő tisztítószer elegendő 4 liter vízhez. Az összetevőket kavarjuk jól össze és a keveréket permetezzük a növényekre, így a mókusok a kertünk közelébe sem jönnek.
Az Epsom só 4 l vízzel elkeverve szintén hatékony riasztó. A mókusok a madáretetők körül is garázdálkodnak, ezért lehetőleg olyan madáretetőt állítsunk fel, amibe a mókus nem juthat be. Számtalan különböző típusú madáretető közül választhatunk. A mókusokat barátságosabb módszerekkel is távol tarthatjuk. Ha elegendő táplálékot, mint napraforgómagot, mogyorót, gyümölcsöket, kukoricát hagyunk kint nekik, a mókusok békén hagyják a kertünket. Sokan molyírtó pamacsokkal próbálnak a mókusok ellen védekezni, de ezek a madaraknak és a gyerekeknek is árthatnak. Számtalan elektromos gépezetet is kifejlesztettek már, ami elriasztja a mókusokat, de a házilag készített keverékék jobbak, mivel természetesek és nem okoznak kárt sem a mókusokban, sem a környezetben.