-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nyúl a háznál
Manapság egyre jobban elterjedt a nyuszik társállatként való tartása, és a békés együttélés érdekében áldozatot kell hoznunk. De milyen esetben és mikor érdemes elvégeztetni a műtétet? Először is le kell szögezni, hogy csak bizonyos esetekben van feltétlenül szükség az ivartalanításra.
A nyúlbak még gazdájának is nekitámadhat |
A hím nyúl agresszív lehet
Akiknek bak nyuszijuk van, azok tudják, hogy egy bizonyos kor felett kedvencük vizeletének szaga erőteljesebbé válik, az egész lakást átitatják az ivari szagukkal, ami egy idő után elviselhetetlenné válik. Nem ritkán az állat agresszív lesz, képesek még saját gazdájukat is megtámadni, illetve eddig békésen együtt élő társukat, melynek csúnya sérülés lehet a vége. Tévhit, hogy egy nőstény nyuszi beszerzése megoldja a problémákat!
A kisnyúl nem létszükség
Nőstény nyuszinál egy kicsit könnyebb a helyzet. Igen ritka a viselkedés megváltozása az ivarérést követően. Előfordul azonban, hogy néha fészket építenek, és a has aljáról kitépkedik a szőrt. A legnagyobb gondot a nőstény és a bak nyuszi együtt tartása jelenti.
Ha nem szeretnénk utódokat, mikor is érdemes elvégeztetni a műtétet? Mindenképpen az ivarérés környékén. Ez körülbelül négy hónaposan következik be. Figyelem! Az egészséges nyuszi életéhez nincs szükség egy alom felnevelése.
A nőstény nyúl szelídebb |
Ha kisnyulat szeretnénk...
Amennyiben mégis szeretnénk utódokat akkor a következőkre kell odafigyelni. A tenyészérettség később következik be mint az ivarérés. Túl korán fialtatott anyáknál következik be az alom széthordása, tejhiány, illetve a gondozás hiánya. Sűrűn ellő anyáknál igen gyakoriak a megbetegedések, hisz a megterhelt szervezet nem tud olyan jól védekezni a kórokozókkal szemben. Ha tehát ezeket mind mérlegre téve úgy döntünk, hogy nem szeretnénk nyúltenyészetet, jöhet az ivartalanítás.
További információ: www.allatpatika.hu