Barátságosabbak a budapesti rövidfülű elefántcickányok

Barátságosabbak a budapesti rövidfülű elefántcickányok
Két rövidfülű elefántcickány (Macroscelides proboscideus) látható a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb, május végén átadott létesítményében, a Varázshegyben.

Az állatok már korábban érkeztek, de csak mostanra barátkoztak meg annyira új otthonukkal, hogy a közönség is jól láthatja őket - közölte a városligeti intézmény pénteken az MTI-vel.

Milyen állat a rövidfülű elefántcickány?

A Dél-Afrikában, Botswanában és Namíbiában honos, alig 40-50 grammos kisemlősök nevüket azért kapták, mert az elefántokhoz hasonlóan nekik is van ormányuk. Az alig egy centiméteres ormánnyal fogni ugyan nem tudnak, de a mozgékony szerv segítségével könnyedén kiszagolják és kitúrják a felszín alatt rejtőző táplálékot.

rovidfulu_elefantcickany_1
Rövidfülű elefántcickány (Fotó: MTI-Kovács Attila)

 

Az elefántcickányok étlapján főként rovarok, elsősorban hangyák és termeszek szerepelnek, de más apró gerincteleneket, sőt, különféle rügyeket, gyökereket és bogyókat is szívesen fogyasztanak.

Mi az a Varázshegy?

Az elefántcickányokon kívül egyébként mintegy száz különféle állatfaj látható a Varázshegyben, a tőrfarkú rákoktól egészen a levélvágó hangyákig. A május 24-én megnyitott, 3200 négyzetméter alapterületű bemutatóhelyet a megnyitása óta eltelt két hónap alatt csaknem kétszázezren keresték fel.

(MTI)

értékelés