5

Kedvelt, de ritka terráriumi állat. Az egyik legszebb egérféle és a tartása sem problémás. Nappali állatok, kis helyen is jól elvannak és szinte egyáltalán nincs szaguk, ami más egérfélékre nem mondható el.

Mi fán terem a csíkos fűegér?

 

kedvenc, csíkos fűegér, kisállat
A csíkos fűegér ritka kedvenc

A csíkos fűegér Afrikából származik. A természetben nagy kolóniákat alkotnak, de szoros kapcsolat csak a párok között alakul ki. Ezért legjobb párban tartani őket. Kora reggel és késő délután a legaktívabbak. A csíkos fűegér a házi egérnél jóval nagyobb termetű. Bundája durva tapintású, csíkos mintázatú. Ez utóbbi tulajdonság remek rejtőzködést tesz lehetővé eredeti élőhelyén, a füves szavannákon. A csíkos fűegér farka szőrtelen, s hossza a test hosszával megegyező.

 

A csíkos fűegér elhelyezése


Egy csíkos fűegér pár 60x30 cm-es terráriumban már jól elvan. A terrárium magassága legalább 30 cm legyen, mert ha megijed, nagyot ugrik. Az alom lehet forgács, fakéreg, homokos sóder. Feltétlenül tegyünk be szénát is, ugyanis fészkét fűszálakból készíti.

A csíkos fűegér etetése

A csíkos fűegér főként fűfélékkel, hajtásokkal, különféle magokkal táplálkozik, emellett gyakran fogyaszt rovarokat is.

csíkos fűegér, csirkecsont, kisállat
A csíkos fűegér a csirkecsontot is szívesen rágcsálja

 

Szaporodás

A csíkos fűegér természetben évente általában kétszer szaporodik, fogságban jó körülmények között akár négyszer is. A vemhességi idő 21 nap, egyszerre 2-8 kölyök születik, de előfordul 12 is. Három hetes korukig szopnak, utána elválaszthatók. 2,5-3 évig élnek.

értékelés