-
sofőr
-
Kőműves
-
takarító
-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
SAP adminisztrátor
2024. 12. 23
-
Senior Group Tax Expert
2024. 12. 26
-
Group Mobility and Digital Business Partner
2024. 12. 26
-
Promóter
2024. 12. 25
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A Magyar Természettudományi Múzeum és a Fauna & Flora International (FFI) közös felfedezésről az élővilág sokszínűségének megőrzésén fáradozó nemzetközi szervezet honlapján (http://www.fauna-flora.org) olvasható beszámoló.
Mindhárom újonnan felfedezett faj a csövesorrú denevérek közé tartozik. Az egyik, amely csak Vietnámban lelhető fel, “kicsiny, de démoni kinézetű”, ezért a Belzebub csövesorrú denevér elnevezést kapta. Azért választottuk ezt a nevet, hogy tükrözze az új faj sötét, +diabolikus+ színárnyalatát és agresszív védekező magatartását – írja Csorba Gábor muzeológus és három társa a Journal of Mammalogy tudományos folyóiratban.
Az új fajokról nagyon keveset tudni, márpedig az erdei lakhelytől való függőségük nagyon sebezhetővé teszi őket az erdőirtások által – hívta fel a figyelmet az FFI munkatársa, Neil Furey. A kutató szerint a felfedezés csak a kezdet, mert még semmit nem tudni ezeknek az állatoknak az életmódjáról és arról, miként lehetne megmenteni őket a kipusztulástól.
A kutatók szerint a denevérek világa nagyon kevéssé ismert, ezért valószínűleg még sok felfedezendő faj van Indokínában.
Noha a Délkelet-Ázsiában élő emlősfajok egyharmadát a denevérek teszik ki, a legújabb genetikai kutatások valószínűvé teszik, hogy a térségben élő denevérfajok száma akár a kétszerese is lehet a jelenleg ismertnek.
Forrás: Magyar Online