-
Értékesítő
-
Óvodapedagógus
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Az állat számára stresszes időszak lehet egy új otthonba való költözés. Míg te kényelmesen érzed magad az otthonodban, ne feledd el, hogy a kedvenced egy teljesen más környezetbe csöppent és időbe telhet amíg megszokja. A csincsillák egy kis extra figyelmet és gondozást igényelnek, amikor új otthonba kerülnek.
Jajj, gyomorgörcsöm van!
Természetüknél fogva a csincsillák általában félénkek és érzékenyek a hangos zajokra a kiváló hallásuknak köszönhetően. Következésképpen megrémülhetnek a kis gyerekektől, más állatoktól, sőt akár az új gazditól is. A legtöbben nem szeretik, ha azonnal felveszik vagy simogatják. Ez valami olyasmi, amihez hozzá kell szoktatnod, meg kell szelidítened.
Egy pár lépés, amivel gördülékenyebbé teheted az átállás
- Rendezd be és készítsd elő a csincsilla ketrecét mielőtt még hazavinnéd az állatot!
- Tegyél friss vizet és ételt a ketrecbe!
- Lásd el a csincsillát megfelelő búvóhellyel, mondjuk egy csővel, házikóval vagy fészekkel és a rágcsáló játék is jól jöhet.
- A ház legyen csendes, amikor megérkeztek!
Megérkezéskor az a legjobb, ha azonnal bemutatod az új ketrecének és hagyj egy kis időt neki, hogy felfedezze új világát! Amikor az állat megnyugodott elkezdheted a kapcsolatotok kialakítását!
Jól van, akkor én körülnézek
Nyerd el a csincsilla bizalmát!
Ahhoz, hogy a csincsillád engedje, hogy megfogd és felvedd , lassan el kell nyerned a bizalmát. Ne tegyél hirtelen mozdulatokat, ne zajongj és ne fogd meg hirtelen az állatot! Ilyenkor a csincsilla elbújik előled és tovább tart a képzése. A csincsilla félelmében még haraphat is!
Ha a kedvenced különösen félénk kezd azzal, hogy adsz neki egy pár falatot anélkül, hogy megérintenéd. A sikeres próbálkozások és egy pár nap után próbáld meg megsimogatni a csincsilla hátát gyengéden egy vagy két újjal. Végül az állat hozzászokik az érintéshez, sőt még meg is kedveli.
Ne próbálj az öledbe venni engem!
Aztán tovább haladhatsz és felveheted kedvencedet. Ne feledd, hogy a csincsillák nagyszerű ugrók, úgyhogy fogd meg jó erősen! Ha a csincsilla elszabadulm, gyorsan elillan és elbújik valahova, ahol nem tudod elérni.
Azt se felejtsd el, hogy a csincsilla éjszakai állat, így a nap folyamán álmos lehet és éjszaka szeret játszani. Van aki nappali programhoz szoktatja, de a legjobb, ha akkor dolgozol ezen, amikor először hazaviszed. Ha a csincsilla bízik benned, elkezdheted bemutatni a többi állatnak, a gyerekeknek vagy a barátoknak! Ezekben az esetekben is fokozatosan járj el és soha ne veszítsd szem elől a kedvenced biztonságát. Az új csincsillád így biztosan sok örömteli órát szerez neked!