-
Munkaügyi, Bér ügyintéző
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Kőműves
-
sofőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Karbantartó | Budapest, Dunaföldvár
2024. 12. 20
-
RTR Trainee - Supply Chain team
2024. 12. 21
-
Senior .Net, C# szoftverfejlesztő
2024. 12. 21
-
Nemzetközi cég - Szigetelési szakértő - Építő / építészmérnök végzettség - Céges autó és vonzó juttatási csomag!
2024. 12. 21
-
IT kockázati szakértő
2024. 12. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vadászgörénynek erősebbé válik a szaga, jelölni kezd, megváltozik viselkedése (harapósábbá, izgatottabbá válik). Ilyenkor két lehetősége van a gazdinak: az ivartalanítás, vagy a pároztatás. Ezúttal szeretnénk felhívni minden gazdi figyelmét arra, hogy a pároztatás - alom vállalás nagy felelősség! Bármilyen tündériek is a picik, a gondozásuk nagyon sok körültekintést igényel! Mivel a nőstényeknél a tüzelést, túltüzelést nem lehet a görény egészségére nézve negatív következmények nélkül elmulasztani, így nőstény és hím vadászgörény esetében is az ivartalanítás a legjobb megoldás.
Egy felelőtlen alomvállalás története
2007.06.03-án elpusztult egy szoptatós görimama. A görimama sajnos a nem megfelelő táplálás és gondozás következtében teljesen kimerült, képtelen volt ellátni kölykeit és a végén elpusztult. Mivel a kilenc alig 2 hetes kölyök gondozását a gazdi nem tudta felvállalni, azaz nem volt sem ideje, sem pénze és információja sem arról, hogyan tovább egyesületünk tagjai vették gondozásba az apróságokat. A befogadó gazdinak az elárvult göribabákat hetekig kellett 3 óránként etetnie és mosdatni éjjel - nappal a mamájuk helyett. A kilenc kis csöppség közül három kislánynak sikerült túlélnie a kritikus heteket és felnőnie. A folyamatos gondoskodás és kitartás ellenére hat csöppségnek mégsem sikerült életben maradnia. Nem sokan lennének képesek egy ilyen helyzetben arra az áldozatra amit a befogadó gazdi tett értük. Az az érzés amit egy - egy kölyök elvesztése jelentett ... leírhatatlan. Meghaltak...de miért???
Jól gondold át, hogy megfelelő ellátását tudsz-e nyújtani a görimama részére - pénzt, időt, energiát nem sajnálva, rendszeres állatorvosi ellenőrzés biztosításával, a mama és picinyei számára elengedhetetlen vitaminok pótlásával - hogy épen, egészségesen jöhessenek világra a kölykök. Tudod-e biztosítani az ellést követően is a görimama és a picik ellátását, valamint a fenti esetet és egyéb problémákat tekintve a picik gondozását.
Nem árt elgondolkodni azon sem, hogy tudjuk-e vállalni a picik nevelését (alomra szoktatás, harapásról leszoktatás), amennyiben nem sikerül őket eladni, a tartásukat akár életük végéig is, hiszen ugyanolyan felelősséggel tartozunk értük, mint a saját görinkért. A leendő gazdi részére megfelelő, korrekt információt tudunk-e nyújtani a vadászgörényekről, a helyes tartásról, elhelyezésről, ápolásról, etetésről, az ivarérésről, szagukról stb.
Felelős állattartó nem vállal meggondolatlanul almot!!
Néhány kérdés, amely segíthet eldönteni, alkalmasak vagyunk-e egy alom vállalására: van-e időnk, van-e helyünk, elég felkészültek vagyunk-e, megfelelő információkkal rendelkezünk-e a párzásról, születésről, ellésről, mit tudunk a vadászgörény szüleiről, a korábbi almokról, van-e anyagi hátterünk, van-e kereslet a vadászgörényekre?
Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy sokkal több kisgörény születik, mint amennyi a potenciális gazdi lenne! Arról nem is beszélve hány vadászgörény kóborol az utcákon, a "gazdi" görénytartással kapcsolatos hiányos információja (mozgásigény, szökésveszély, ivarosság, szag stb.) miatt! Ezek a görények ha nem kerülnek befogásra elpusztulnak - éhen és szomjan hallnak, kóbor állatok prédájává válnak.
Forrás: Miskolci Makogó