Értékelve: 1x
(5.0 pont)

A patkány megharapja a kezet, amely enni ad neki? Ez bizony több ok miatt is előfordulhat. Az egyik, hogy fél a kis állat.
Ha nemrég vásároltuk patkányunkat és még nemigen volt ideje arra, hogy megszokja az új környezetét, az első lehetséges reakciója a harapás - különösen, ha egy hatalmas kezet lát közeledni felé és úgy érzi, nincs hová menekülnie.
Előzzük meg a harapást!
![]() |
Fokozatosan szoktassuk hozzá az érintésünkhöz és a szagunkhoz |
Ha kedvencünket ki szeretnénk venni a ketrecéből, hogy játsszunk vele (ezt foglaljunk bele a napirendjébe) vagy hogy rendbe tegyük a helyét, fokozatosan szoktassuk hozzá az érintésünkhöz és a szagunkhoz. Soha ne emeljük fel a farkánál fogva, hiszen a kutyát se a fülénél ragadnánk meg. Óvatosan fogjuk át ujjainkkal a testét, tartsuk határozottan, de ne szorítsuk. Vegyük ki a ketrecből és tegyük rá a másik tenyerünkre, ahol ideális esetben már várja őt egy kis jutalomfalat. Némi ismétléssel ez a mutatvány már semmilyen problémát nem fog jelenteni.
![]() |
Minden csak bizalom kérdése... |
A patkányok agresszivitása
![]() |
Kellő türelemmel előbb-utóbb kézből tudjuk majd etetni |
A hím patkányok ivarérettségük elérése után szintén agresszívvé válhatnak. Jellemük sokszor drasztikusan megváltozik, ennek egyik következménye a harapósság. Ha ez tartósnak bizonyul, keressük fel az állatorvost, aki kezelni fogja az állatot. Lehetséges megoldásként javasolni fogja az ivartalanítást. A nőstény patkányok vemhességük idején vagy az utódok megszületése után ritkán nyugtalanná, hiperaktívvá válhatnak.
Jó vérmérsékletű patkányt a legjobb eséllyel megbízható, elismert tenyésztőtől tudunk beszerezni. Az agresszív egyedek nagy valószínűséggel hasonló tulajdonságokkal bíró utódokat fognak nemzeni, ezért az állat jellemére feltétlenül kérdezzünk rá a vásárláskor.