-
óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Autófényező
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Fogtechnikus
-
Óvodapedagógus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
szerviz technikus
2025. 02. 01
-
Pénzügyi Gyakornoki diákmunka - Br. 2005 Ft / óra
2025. 02. 02
-
Facility manager
2025. 02. 02
-
Futár - Csömör Auchan Autós Étterem Állás adatai | AmRest Holdings SE
2025. 02. 02
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vadászgörények nagyon tiszta állatok, de a szobatisztaságra nekünk kell megtanítani őket.
A vadászgörények nagyon tiszta állatok, de a szobatisztaságra nekünk kell megtanítani őket. Sok esetben nincs szükség külön nevelésre, hamar megszokják a ketrecbe, lakásba kihelyezett alomtálcákat és minden gond nélkül használják. Előfordul, hogy a kölyök görényke az első időszakban alvásra fogja használni a tiszta almostálat, de később idősebb korban is megeshet, hogy a nyári nagy melegben a hűvös alomtálcában nyomja el őket a buzgóság.
Természetesen 100%-ban alomtiszta görényke nincs!
A játék hevében bizony előfordul, hogy nem jut vissza a ketrecben, vagy a lakásban lévő almostálba. Ilyenkor sincs nagy gond, hiszen egy törlőkendővel könnyen feltakarítható a "végtermék". Bármilyen jólnevelt és szobatiszta is a görénykénk néha ő is tévedhet. Legcélszerűbb megoldás a balesetek elkerülésére, ha a szobába, ahol görink játszik több alomtálcát is kiteszünk.
Az alomtálakat célszerű naponta egy alkalommal kitakarítani, a görik tiszta állatok és nem szeretik ha "tele" az alom. Egy egészséges, helyesen táplált görényke, rendszeresen takarított alomtálca és jó minőségű alom esetén nem lesz kellemetlen szag a lakásban.
Az alomtálakat célszerű naponta egy alkalommal kitakarítani |
Nevelési tippek, tanácsok:
- játékidő kezdetén kezdetén ne vegyük ki addig a ketrecből míg el nem végezte a dolgát
- ha kivesszük, tegyük rögtön egy alomtálcába a görénykét, hogy ott végezze el a dolgát
- sokszor kijelölnek sarkokat a lakásban ahova szívesen végzik dolgukat, ha van lehetőségünk rá, ezekbe a sarkokba helyezzük el az alomtálcát
- ha folyamatosan olyan helyet használ amit nem szabadna, tegyünk erre a helyre egy rongyot, játékot, élelmet, vagy számára kellemetlen szaggal is próbálkozhatunk
- ha rossz helyre nyomja amit nem kéne, egy kis bünti után mutassuk meg neki, hogy hova is kellett volna, vagy ha jó helyre sikerül neki, akkor dícsérjük meg, adjunk neki jutalomfalatot
- eleinte érdemes némi végterméket az alomtálcában hagyni, hogy tudja annak bizony ott a helye
- ha vadászgörényünk épp ölben pihen és elkezd izegni-mozogni, le akar menni, valószínüleg dolgát szeretné végezni.
A nevelés alatt legyünk türelmesek, figyeljünk oda a göri jelzéseire. Vannak vadászgörények akiknél az alomra szoktatás néhány nap alatt megtörténik, de vannak akiknél néhány hétig is elhúzódik.
Ami felesleges:
- hosszú monológ, hogy miért oda és mit kell oda nyomnia
- a későn észlelt alomtálcán kívüli végtermék után büntetni a görénykét - nem fogják tudni, hogy miért is kapják a büntit
Amiért balesetek történhetnek:
- Terület jelölés. Idegen vadászgörény érkezése esetén, vagy ha a saját görénykénk idegen helyen van, előfordulhat, hogy megjelölik a területet.
- Mert nekem van igazam! A vadászgörények időközönként - pontosabban mindig - úgy gondolják, hogy kizárólag nekik lehet igazuk. Ha esetleg valamiért - bünti, nem kapott meg valamit, elvettünk tőle valamit stb. - megharagszik ránk, nemes egyszerűséggel megáll a szoba közepén "Mert nekem van igazam" tekintettel bámul ránk és oda végzi dolgát. Ilyenkor a bünti esélytelen, marad a takarítás.
- Fontos dolgom volt. A játék hevében, de ha éppen valami nagyon fontos dolog elvonja a figyelmét előfordulhat, hogy nem jut el az alomtálcáig.
- Betegség. Sajnos betegség is okozhatja, ha görénykénk nem jut el időben az alomtálcáig, ilyen esetben forduljunk állatorvoshoz!