-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
karbantartó
-
takarító
-
Fogtechnikus
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2025. 02. 04
-
Eladó | Nagybajom
2025. 02. 05
-
SAP Software Engineer
2025. 02. 05
-
Project Manager gyakornok
2025. 02. 06
-
Senior Service Delivery Manager (REF2566P)
2025. 02. 06
-
Senior Service Delivery Manager (REF2566P)
2025. 02. 06
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Lehet, hogy te szerencsés vagy, és a kutyád vagy macskád nyugodtan beveszi a gyógyszert, amit felírtak neki. De valóságot tükröznek azok a vicces történetek és képek, amelyeken vérző gazdik, diadalmas állatok és kiköpött tabletták láthatók. Tanulj egy állatorvostól: nem kell így történnie! Amikor egy beteg állatnak adsz gyógyszert, az első dolgod, hogy megértsd az utasításokat. Egy tabletta naponta kétszer nem ugyanaz, mint két tabletta egyszerre. További jelölések figyelmeztethetnek bizonyos gyógyszerek kombinálásának veszélyeire, vagy arra, hogy a gyógyszert éhgyomorra kell beadni – vagy éppen étkezés után. Olvasd el és kövesd őket! Ha bármi bizonytalan, hívd fel az állatorvosi rendelőt, és beszélj egy állatorvossal vagy egy állatorvosi technikussal.
3 legjobb módszer a macska vagy kutya tabletta beadására
1. Rejtsd el a tablettát vagy kapszulát az ételben
A legegyszerűbb módja a gyógyszer beadásának, ha elrejted azt egy nagyon ízletes falatban. A lényeg, hogy annyira izgassa fel a kedvencedet az ínyencség, hogy gyorsan megegye – a tablettával együtt. Így nem harap bele a gyógyszerbe, és nem érzi a keserű ízt. (A kapszulák különösen hajlamosak szétesni.)
Mielőtt bármilyen emberi ételt használnál, egyeztess az állatorvossal! Egyes gyógyszerek nem jönnek ki jól bizonyos ételekkel. Például a tetraciklin antibiotikumot nem szabad tejtermékekbe rejteni, mivel a tejben lévő kalcium megköt néhány hatóanyagot, így a kedvenced nem kapja meg a gyógyszer teljes hatását.
Lehet, hogy a konyhádban már vannak olyan ételek, amelyekbe könnyen elrejtheted a tablettát. Íme néhány tipp, hogyan használd a kedvenceinket:
2. Használj speciális falatokat
Az ételek mellett léteznek olyan kereskedelmi forgalomban kapható falatok, amelyekbe könnyen elrejtheted a gyógyszert. Ezek a "pill pocket"-nek nevezett falatok különböző ízekben kaphatók, általában kiegyensúlyozott tápértékűek, és kevesebb a nátrium és cukor tartalmuk, mint az emberi ételekben. Mielőtt megveszed, ellenőrizd a címkét: egyesek kifejezetten kutyáknak, mások macskáknak készültek. Ha a kedvenced túlsúlyos, válassz alacsonyabb kalóriatartalmú márkát. Íme néhány lehetőség mind kutyáknak, mind macskáknak: Ahhoz, hogy a kedvenced ne gyanakodjon, mindig adj neki egy gyógyszeres falatot egy sima falat mellé. Adj neki egy-két sima falatot, majd egy gyógyszerest, és végül még egy-két simát. Ha gyorsan csinálod, a kedvenced gyorsan lenyeli anélkül, hogy alaposan megvizsgálná.
3. Tedd ízletesebbé a tablettát
Egy másik lehetőség: kérdezd meg az állatorvost, hogy érdemes-e a gyógyszert ízesíteni, hogy vonzóbb legyen a kedvenced számára. Ha nem tudja megcsinálni, kérj egy állatorvos által ajánlott gyógyszertári szakembert, aki állatokra specializálódott. Például kérhetsz tonhal ízesítést a macskád folyékony antibiotikumához. A finom tonhal íz meggyőzheti Cicát arról, hogy a gyógyszer valójában egy különleges csemege.
Három fontos szabály a macskák és kutyák tabletta beadásához
- Kövesd az utasításokat: Mindig tartsd be a gyógyszer adagolási útmutatóját, és ne változtass azon, hacsak az állatorvos nem javasolja.
- Légy türelmes: Ha a kedvenced ellenkezik, ne erőltesd. Próbálj meg más módszert, vagy kérj segítséget az állatorvostól.
- Figyelj a reakciókra: Ha a kedvenced bármilyen szokatlan tünetet mutat a gyógyszer beadása után, azonnal lépj kapcsolatba az állatorvossal.
A gyógyszer beadása nem kell, hogy küzdelem legyen. Ezekkel a tippekkel és trükkökkel könnyedén és stresszmentesen adhatod a kedvencednek a gyógyszert, hogy gyorsan felépülhessen!