-
Autófényező
-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
Óvodapedagógus
-
takarító
-
Kőműves
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
szerviz technikus
2025. 02. 01
-
Minőségbiztosítási munkatárs
2025. 02. 03
-
Product Development Engineer
2025. 02. 03
-
Megrendelés Menedzsment munkatárs
2025. 02. 03
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mivel a kutyáknak kevés a verejtékmirigye, lihegéssel adják le a hőt. Ez azonban izommunkát is jelent a számukra, ami újfent csak hőt termel. A túlhevült kutya ezért nem képes magát lehűteni.
Ha a kutyád nagyobb testű, túlsúlyos, idős, rövid orrú, túlzott terhelésnek van kitéve, vagy egyszerűen csak magas a páratartalom és nagy a forróság, megnő az esély a hőgutára. Segítünk, hogyan igyázhatsz a kedvencedre nyáron!
Mik a hőguta tünetei?
Ha a következőket tapasztalod a kutyádon, azonnal segíts neki, és menjetek állatorvoshoz!
A szapora légzés és pulzus, a hányás, az ájulás, a szokatlan viselkedés, a láz (38-39 fok fölötti) és a görcsök mind hőgutára utalnak.
A hőguta kezelése: mit tehetsz, ha a kutya hőgutát kapott?
- Először is vidd hűvös helyre, olyan helyiségbe, ahol 15-18 fok van.
- Ne locsold hideg (15 foknál hidegebb) vízzel, mert az erek összehúzódnak, ami megakadályozza a hőleadást, azaz pont az ellenkezőkét éred el annak, amit szeretnél.
- Helyette fogj egy nagy törölközőt vagy lepedőt, vizezd be, és csavard bele a kutyádat, majd váltogasd, ha úgy érzed, felmelegedett.
- Ha van ventillátorod, azt is vesd be, hogy könnyebben lehűljön a kutyád.
- Ami a legfontosabb: menjetek állatorvoshoz azonnal, mert a hőguta életveszélyes!
Hogyan előzheted meg a hőgutát?
Tartsd be a következő tanácsokat, és biztonságban tudhatod a kedvencedet.
Soha, de soha ne hagyd a kutyádat (sem semmilyen állatodat) az autóban nyáron! Pláne ne felhúzott ablak mellett, ugyanis a benti hőmérséklet percek alatt az 50 fokot is megközelítheti, ami a kutyád életébe kerülhet,. Mindig gondoskodj arról, hogy legyen a kutyádnak árnyékos, hűs helye! Ne felejtkezz meg a friss ivóvízről, és arról sem, hogy egy meleg nyári napon többször kell cseréni a vizet!
Fontos a kutyáddal való mozgás, de ne légy fanatikus: a forró napokon hanyagold a megerőltető sportokat, és csak könnyed sétára menjetek kora reggel és késő este, amikor az aszfalt már nem olyan meleg!