Nyári kirándulás kutyával: 5 tipp, hogy biztonságossá tedd a kedvenced számára a szabadban töltött időt (x)

Mire kell figyelni felelős gazdiként nyáron, amikor sétálni, túrázni indulunk a kutyánkkal, vagy egyszerűen együtt lazulunk a kertben? Mit vigyünk magunkkal egy kirándulásra, és hogyan készíthetjük fel a kedvencünket a melegebb hónapokra? Most mindent elmondunk, amit tudnod kell!

Nincs is annál jobb, amikor a kutyánkkal együtt új útvonalakat, tájakat fedezünk fel, és közös élményeket szerzünk. De az is elképesztően jó, amikor a kertben együtt játszunk, pihenünk. A közös kalandok, az együtt töltött idő erősítik a kötődést, de fontos, hogy a szabadtéri programok előtt felkészítsd a kedvencedet, hogy semmi se árnyékolhassa be a nyaratokat!

Védd meg a bolhák, a kullancsok és a szúnyogok által terjesztett betegségektől!

A bolhák, a kullancsok és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem betegségek forrása is lehet. Ha nem védekezel ellenük, komoly veszélynek teheted ki a kedvencedet: ezek az élősködők számos betegséget terjeszthetnek, mint például a Lyme-kór vagy a babéziózis. Mindegyik betegségnek végzetes kimenetele lehet, ezért mindenképpen fordíts gondot arra, hogy megvédd a kutyádat. Szerencsére ma már számos hatékony védekezési módszer létezik, az egyik ilyen az Advantix spot on készítménye, amit havonta alkalmazva védelmet adhatsz kedvencednek. A használata végtelenül egyszerű, a teljes védelem érdekében annyira kell csak figyelned, hogy minden hónapban megismételd a kezelést.

A megelőzés tehát elengedhetetlen, de ettől függetlenül egy nagyobb séta után, amit fás, erdős, füves területen tettetek, mindig nézd át a kutyád szőrét, és ha kullancsot találsz benne, kullancskiszedő csipesszel vagy kanállal (ez utóbbi egyszerűbb és biztonságosabb is, mert nem engedi, hogy összenyomd a kullancs testét a kiszedéskor) távolítsd el.

Vigyél magaddal elsősegély csomagot!

Ha nagyobb túrára mentek, akkor vigyél magaddal elsősegély csomagot is! Amikor a természetben kirándultok, túráztok, fontos, hogy legyen nálad megfelelő felszerelés. Ez azt jelenti, hogy nem elég a kutyádra feltenni a pórázt, neki is szüksége van egy kis utazó csomagra! Ebbe kerüljön fertőtlenítő (a legjobb a jódos, mert nem csíp, nem okoz külön stresszt a kutyának), és hámosító krém is. A csomagba tegyél csipeszt, kullancskiszedő kanalat és kötszert is.

Mindig legyen elegendő víz nálad!

A nyári melegben elengedhetetlen, hogy legyen nálad víz és itató: ma már beszerezhetsz olyan kutyáknak készített kulacsot, aminek az oldalára egy kis itatót is erősítettek, így csak le kell hajtanod, és vizet önteni bele, amikor szomjas a kutyád. Fontos, hogy ha olyan helyre mentek, ahol patak, folyó, tó is van, ne abból igyatok, se te, se a kutyád! Lehűthetitek magatokat benne, de a szomjatokat azzal a vízzel oltsátok, ami nálad van!

Válaszd meg okosan a napszakot és a helyet, amikor sétálni, kirándulni mentek!

A nyári hőségben fontos, hogy megfelelő időpontot válassz a sétára, kirándulásra. Ha nagyvárosban élsz, akkor mindenképpen a kora reggeli és az esti időszakot célozd meg, mert ekkor még/már nem forró az aszfalt. Ha erdőbe mentek kirándulni, akkor pedig igyekezz ne a legmelegebb napot választani, mert bár a fák miatt hűvösebb lehet, de a forróság hosszabb távon így is megerőltető a kutyád számára.

Tájékozódj a terepviszonyokról!

Fontos még az is, hogy mielőtt elindultok, tájékozódj a területről, és tudd, hogy milyen állatokkal találkozhattok. Erdőben semmiképp se engedd el a kutyádat, akkor sem, ha behívható. Soha nem tudhatod, hogy egy vadállat láttán hogyan reagál a kutyád, de egy, a kicsinyeit védő vaddisznó reakciója sem a legbarátságosabb. Tehát, erdőben csak pórázon sétáltasd, de ha teheted, olyan helyre menjetek, ahol a legkisebb annak az esélye, hogy vadállatok keresztezik az utatokat.

PM-HU-24-0117

A részletes javallatért, illetve pontos alkalmazásért olvassa el a használati utasítást!

értékelés