-
takarító
-
Asszisztens
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Eladó - Webshop Eladó / Ügyfélszolgálatos
2024. 11. 20
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Nem is hinnénk mennyi betegséget, sérülést, panaszt tudunk mi is gyógyítani, de legalábbis enyhíteni, otthon, természetes szerekkel, ha kutyusunk bajban van! Lássuk a leggyakrabban előforduló panaszokat:
Hasmenés
Egy napig szigorúan koplaltassuk! Víz helyett pedig könnyű fekete tea ajánlott. A következő napon már kaphat rizst erőlevessel. Az élő kultúrás natúrjoghurt szintén helyrehozza bélflóráját.
A kutya hasmenésének kezelése>>
Székrekedés
Székrekedés ellen a kutyusnak, illetve a cicának is segít a méz és lenmag keveréke. Tegyünk belőle pár kanállal az állat eledelébe.
Hogyan kezeljük a kutya székrekedését?>>
Köhögés
Keverjünk össze egy csésze felvágott hagymát ugyanannyi barna cukorral, és hagyjuk állni éjszakára. Utána szűrjük le. Az így keletkezett köptetőből adjunk napi egy evőkanállal kis betegünknek.
Mit tegyünk, ha köhög a kutyánk?>>
Torokfájás
Kutyája hörög és slejmet köhög fel? Ha ezenkívül nincs más tünete, könnyű torokgyulladásról lehet szó, amelyen segít a kamilla. Adjunk ebből készült hideg teát kedvencünknek víz helyett.
Bolha
Egy-egy csepp levendula-, cédrus-, édeskömény-, kakukkfű-, valamint fokhagymaolajat (gyógyszertárban, fitotékában kaphatók) és vodkát csepegtessünk egy textil zsebkendőre, majd kössük rá az állatra! Hatása két hónapig tart.
Hogyan szabaduljunk meg a bolhától?>>
Ekcéma
Csak akkor kezeljük, ha nem nedvedzik! Törjünk durva porrá néhány makkot, ezzel púderezzük be alaposan a kiütéses területeket. Ha nem következik be javulás, forduljunk állatorvoshoz!
Láz
Enyhe lázat könnyen csillapíthatunk borogatással: itassunk át egy nagy, tiszta pamutkendőt ecetes vízzel. Dörzsöljük át vele az állatot, majd burkoljuk bele. Takarjuk be egy meleg takaróval!
Rühesség
Kenjük be alaposan az egész bundáját borókaolajjal. Ezzel mindenekelőtt csökkentjük a viszketést, és a sebgyógyulást is elősegítjük. Ne lepődjünk meg, mivel a szer rövid időre megszínezi a szőrt!
Bőrkeményedés
Fájó bőrkeményedés, kirepedezett mancsok esetén jó a méhviaszból és mézből készült krém. Kenjük be vele a problémás helyeket. Még inkább használni fog, ha valamivel be is kötjük, hogy állatunk ne nyalogassa le a krémet.
Vörös szemek
Keverjünk egy teáskanál olívaolajat egy csésze lehűtött fekete teába. A szemhéjat és az azt körülvevő bőrt törölgessük át az oldattal átitatott vattapamaccsal, de vigyázzunk, hogy ne kerüljön belőle kutyánk vagy cicánk szemébe!
Fülatka
Négy darab szétnyomott fokhagymagerezdet hagyjunk éjszakára egy csésze olívaolajban állni, majd szűrjük át a keveréket. Az oldatból minden második nap csepegtessünk 3-5 cseppet a fülbe!
Rándulások
Pamutkendőre tegyünk egy kisebb adag orbáncfűolajat, és helyezzük a megrándult, fájó végtagra! Fáslival akár rögzíthetjük is a szárazborogatást!
Sose adjunk nekik a mi gyógyszereinkből!
Házi patika: az emberek számára készült orvosságok nagy részét az állatok eltérő anyagcseréjük miatt nem tudják lebontani. Ezért sohasem szabad a nekünk jól bevált fájdalomcsillapítókból beadni nekik!
A penicillin a legtöbb rágcsálónak - tengerimalac, hörcsög, egerek stb. - mérgező. A legkisebb mennyiség is halálos lehet számukra!
A legfontosabb a megelőzés! Az influenza a gazdinak kellemetlen, de kedvencének a véget jelentheti. Ezért betegen tilos még a simogatás is!