-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Értékesítő
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Asszisztens
-
Kőműves
-
takarító
-
karbantartó
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A diabetes mellitus gyakran előforduló betegség kutyáknál, és a magas vércukorszint megakadályozásának érdekében szinte mindig szükség van inzulin alkalmazásra. Azonban a cukorbeteg kutya vércukorszintjének szabályozása nehéz és frusztráló folyamat lehet.
A kutyák vércukorszintjének nem megfelelő szinten tartása összefüggésbe hozható a már befecskendezett inzulinnal, vagy azokkal a hibákkal, amelyeket a kutyatulajdonosok követnek el, amikor beadják. Másrészt a cukorbeteg kutyák ritkább ellenőrzése a vércukorszint ingadozásához, illetve inzulin rezisztenciához vezethet.
Essünk már túl rajta! |
A cukorbeteg kutyák vércukorszintjének az inzulinnal összefüggésbe hozható okai
Az inzulin a hő, a hideg, illetve túlzott izgalmak hatására károsodást szenvedhet. Emellett az inzulinaktivitásra az ampulla megfertőződése vagy véletlenszerű felhígítása is hatással lehet. Ha kétség merül fel a termék hatékonyságával kapcsolatban, vagy ha korábban a kutya vércukorszintje megfelelő volt, és hirtelen meginog, a legjobb megválni a régi inzulinos ampullától, és ki kell cserélni egy újra.
A gazdik gyakori hibái, amelyek hatással lehetnek a vércukorszint ingadozásra
Az injekció befecskendezése gyakran megijeszti a gazdikat, és sokak számára bonyolult lehet a megfelelő adagot felszívni, és azt helyesen beadni a kutyának. Az inzulin befecskendezésében történő legcsekélyebb hibák is hatással lehetnek a kutyára, még akkor is, ha előzőleg a megfelelő inzulinadagot megkapta. A leggyakrabban elkövetett hibák a következők:
Leesett a vércukorszintem |
- Ha nem jól állapítják meg a megfelelő inzulinadagot
- Ha nem ismerik fel a levegőbuborékok jelenlétét a fecskendőben, vagy nem nyomják ki, az az inzulin túladagoláshoz vezethet
- Ha nem a megfelelő fecskendőket alkalmazzák ( Például 100 egységes fecskendőt használnak 40 egység inzulin beadásához)
- Ha az inzulinadagot a bőr rétegébe fecskendezik, a közvetlenül a bőr alatt található réteg helyett
- Ha az inzulint két bőrréteg alá fecskendezik be (a keresztül-kasul módszer alkalmazása), aminek az a következménye, hogy az inzulin az állat bundáján keresztül az ellenkező oldalba kerül, ahelyett, hogy a bőr alá jutna
- Ha az inzulinos fecskendőt idő előtt kiveszik, mielőtt az egész adag inzulin bekerülne a bőr alatti rétegbe
Óvatosan azzal az inzulinnal! |
Páciens okozta tényezők, amelyek hatással lehetnek a vércukorszint ingadozására
Az anti-inzulin antitestek a cukorbeteg kutya véráramában megtalálható fehérjék, amelyek elpusztítják az inzulinmolekulákat. Ezek az antitestek felelősek lehetnek mind a vércukorszint ingadozásáért, mint pedig a cukorbeteg kutyák inzulin rezisztenciájáért.
A különböző betegségek is felelősek lehetnek a kutyus betegségének kordában tartásának kudarcáért: az elhízás, a pajzsmirigytúltengés, a Cushing-kór (a mellékvese túlműködése), növekedési hormonzavarok, valamint a fertőzések vagy gyulladások mind-mind vércukorszint ingadozáshoz, illetve inzulin rezisztenciához vezethetnek.
Olyan fáradt vagyok! |
Számos gyógyszer is okozója lehet a cukorbeteg kutyák szövődményeinek kialakulásának. A glükokortikoidok, mint a prednizon, prednizolon, dexametazon, hidrokortizon és sok más is okozhat inzulin rezisztenciát. A progesteron alapú gyógyszerek is hasonló hatást válthatnak ki. Ezek akkor is számításba jöhetnek, ha egy cukorbeteg nőstény kutya éppen tüzel.
Amikor egy cukorbeteg kutya nem reagál jól a kezelésre, a hiba okainak vizsgálata indokolt. Egy új injekciós ampulla segíthet kizárni az inzulinkezelési hibákat. A gazdi módszerét, amely az inzulinadag megfelelő felszívását és annak befecskendezését illeti, értékelni kell és szükség szerint korrigálni. A házikedvenc betegségének jeleit ki kell vizsgálni, és a kórtörténetét úgyszintén, hiszen az megmutathatja, melyek azok a gyógyszerek, amelyek befolyásolhatják a cukorbetegség optimális szinten tartását. A kutya táplálkozási és testmozgás programján nem szabad változtatni.