-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
Kőműves
-
Asszisztens
-
Értékesítő
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2024. 11. 20
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Brand Marketing & Content Specialist (Részmunkaidős)
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
-
Műszaki Szaktanácsadó / Értékesítő
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
Az emberek szeretnének minél tovább élni
A hosszú, egészséges élethez szükség van szerencsére, jó génekre, de legfőképp jó szokásokra. A megfelelő életvitellel és étrenddel akár egy évtizeddel is meghosszabbíthatjuk életünket - erre a következtetésre jutott Dan Buettner sikerkönyvében, A hosszú élet titkában. Dan Witters, a Gallup Nemzeti Egészség- és Jóléti Index kutatási igazgatója 20 éven át vizsgál 100 feletti embereket, hogy megállapítsa mi szükséges ahhoz, hogy az ember minél tovább, minőségi életet élhessen.
De vajon növelhetjük-e kis kedvenceink élettartamát?
Igen. Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha gazdiként odafigyelsz, akár évekkel is meghosszabbíthatod kutyusod életét.
A kutyatartás egyik legfontosabb pillére: a helyes etetés
Biztosítsd, hogy kutyád megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékot kapjon. Válassz kiegyensúlyozott tápot, ami megfelel az életkorának, méretének és aktivitási szintjének. Ha a nyers etetés mellett döntesz, akkor kutass a BARF témájában, és tartsd be a szakértők tanácsait.
A rendszeres mozgás is nagyon fontos a kutyák egészsége szempontjából
Minden nap biztosítsd kutyusod számára a megfelelő mennyiségű mozgást és aktivitást. A rendszeres séták és játékok segíthetnek fenntartani az egészségét és az ideális testsúlyát.
Rendszeres állatorvosi kontroll
Ne hanyagold az állatorvos rendszeres látogatásait. A rendszeres ellenőrzések és oltások, valamint az időben történő kezelések hozzájárulhatnak a kutyád egészségének megőrzéséhez és az esetleges betegségek korai felismeréséhez.
Tartsd tisztán a kutyust és lakhelyét is
Tartsd tisztán és rendezetten a kutyád környezetét, valamint gondoskodj a megfelelő higiéniai ellátásról, például a rendszeres fürdetésről, fésülésről, fogápolásról és körömvágásról.
Mentális és érzelmi stimuláció is nagyon fontos
Biztosítsd számára a megfelelő szintű mentális és érzelmi stimulációt. Játékok, tréningek és interaktív elfoglaltságok segíthetnek elkerülni az unalmat és a viselkedési problémákat.
Megfelelő körülmények
A kutyád számára biztosíts megfelelő körülményeket az otthonában, például kényelmes alvóhelyet és megfelelő hőmérsékletet.
Fontosak a szociális és társas kapcsolatok
Ne hagyd magára a kutyádat hosszú időre. Szociális lényként szüksége van a társas kapcsolatokra és az emberi interakcióra is.
Az idős kutyáknak speciális igényeik vannak
Amikor kutyád idős korba lép, különösen fontos az egészségének és kényelmének figyelemmel kísérése. Az idős kutyák gyakran különleges táplálkozási, mozgási és egészségügyi igényeket támaszthatnak.