-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
sofőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Tényleg létezik a kutya és a macska között barátság, nem ősellenségek. Ezt egy nemrég megjelent tanulmány is igazolja, melyben a kísérletek során a vizsgált kutyák és macskák nagy részénél (66%) kölcsönös barátságot tapasztaltak, míg agresszivitást csupán kevés esetben (8-9%).
Kutya-macska box. vicces videó :)
Ennél is meglepőbb az a tény, hogy sok esetben a macska lesz a domináns fél. Érdekes módon a nőstény macskánál nagyobb fokú agressziót vagy közönyt tapasztaltak a kutya irányában, mint a kandúrnál. A tanulmány készítői arra a következtetésre jutottak, hogy akkor jön létre nagy eséllyel barátság a két faj között, ha a szocializáció időszakában már egy fedél alatt élnek: egy macska esetében ez kevesebb, mint hat hónap, míg a kutya esetében valamivel kevesebb, mint egy év.
Miért alakul ki barátság kutya és macska között?
A kutya és a macska egyaránt húsevő, így más, kisebb állatokra vadászinak, továbbá territoriális viselkedésűek. Ez azt jelenti, hogy mindkét faj izgatottá válik más állatok jelenlététől, főleg ha saját területét érzi veszélyeztetve. Ezért ha azt szeretnénk, hogy otthonunkban egy fedél alatt éljen a kutya és a macska, nem árt, ha előtte megtesszük a megfelelő óvintézkedéseket. A territoriális viselkedést szem előtt tartva célszerűbb előbb a macskát befogadni, és csak később a kutyát, mert ebben az esetben a kutyák 75 százaléka közeledett barátságosan. (Fordított sorrend esetén csak 59 százalék.)
A kutya és a macska kezdeti érintkezéseit célszerű felügyelni. Ha egyedül hagyjuk őket, mielőtt egyáltalán esélyük lenne megszokni egymás jelenlétét, a találkozó könnyen katasztrofális eredménnyel végződő hajszába torkollhat. Ha a kutyát vagy a macskát megkarmolja vagy megharapja egy másik állat, örökké rettegni fog attól, hogy kapcsolatba kerüljön vele vagy bármilyen más lehetséges agresszorral. Bár hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy az agresszorok a nagyobb méretű állatok közül kerülnek ki, vannak kivételek: néha például a macskák náluk sokkal nagyobb kutyákat is megkarmolnak. De ha jól kijönnek egymással, a verekedés akár a játék része is lehet.