-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
karbantartó
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
gipszkartonozás, szárazépítés
-
sofőr
-
Kőműves
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Éttermi Munkatárs | Mosonmagyaróvár
2024. 12. 24
-
SAP adminisztrátor
2024. 12. 23
-
Gödöllő -Tesco- Bolti Eladó (Diákmunka)
2024. 12. 24
-
Minőségbiztosítási mérnök gyakornok
2024. 12. 24
-
Csomagolási operátor
2024. 12. 24
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mikor kell félfojtó nyakörv, hogyan kell használni a kontroll nyakörvet, és mire jó a hám?
Nem mindegy, hogy a kutyádat valóban te sétáltatod, vagy ő sétáltat téged, ugyanis egy jó nyakörvvel utóbbi nem fordulhat elő. Segítünk, hogy a megfelelőt válaszd ki!
Egyszerű nyakörv
A legtöbben annak ellenére ilyet használnak, hogy talán nem is ez a megfelelő a kedvencüknek – és a gazdinak sem. Ha le szeretnénk egyszerűsíteni, úgy is mondhatnánk, hogy az egyszerű nyakörv az egyszerű esetnek számító kutyának való, vagyis, aki szépen sétál mellettünk. Ha a kutyánk húz, és inkább ő sétáltat minket, mint mi őt, speciális nyakörvre van szükség egy ideig.
Félfojtó nyakörv
A félfojtónyakörv a neve miatt ugyan ijesztő lehet, de ha helyesen használjuk, nem okozunk vele kárt a kutyának. Ez a típusú nyakörv küllemében hasonlít az egyszerű nyakörvre, azonban ott, ahol a két vége találkozik, egy láncos hurok található, aminek segítségével könnyebben a tudtára adhatod a kutyádnak a határokat. Maga a nyakörv laza, és csak akkor feszül meg, ha kicsit meghúzod – figyelj arra, hogy elég egy kis mozdulat is ahhoz, hogy a figyelmeztetésedet észrevegye a kedvenced.
Kontroll nyakörv
A helyesen megválasztott kontrollnyakörvvel az izgága, domináns kutyának is könnyebben megtaníthatjuk, hogy mikor mit szeretnénk a séta során, és mindehhez nem kell óriási erőkifejtést gyakorolnunk. Figyelj arra, hogy a kontroll nyakörvet az áll alá kell igazítani, a fültövek mögé, nem pedig a nyakhoz, mert ott fájdalmat okozhat a kutyának!
Speciális nyakörvek
A világítós nyakörv az esti sétákhoz jön jól, és azért jön jól, mert még véletlen sem történhet meg az, hogy a kutyád nem látható. Sokkal feltűnőbb, mint a fényvisszaverős változat, és akkor is jól jöhet, ha nagy a kert, és este kint bóklászik a kedvenced.
A fogós nyakörv annyiban különbözik az egyszerű nyakörvtől, hogy erősebb a kiképzése, és található rajta egy fogantyú, amivel könnyebben magad mellett tudod tartani a kutyádat. Akár állatorvosnál, akár a kutyakiképző iskolában is jól jöhet.
Nem okoz-e bajt az eletromos nyakörv? Tájékozódj itt, mielőtt használnád!
A súlynyakörvet leginkább edzéshez használhatod, ha nagyobb mozgásigényű kutyád van. A textilnyakörvre kis zsebeket erősítettek, amikbe súlyokat helyezhetsz el – a súlyoknak köszönhetően a kutyádat edzheted, és jó eséllyel nem kell 4 órát sétálnod vele, elég lesz 2 is.
Hám
Sok gazdi fordul a hámokhoz, ha a kutyája már úgy húz, hogy szinte megfullad. Ez azonban nem a legjobb választás azoknál a kutyáknál, akik szeretnék az iramot diktálni: a hám azoknak a kutyáknak jó, akik már megtanultak „szépen” sétálni, ugyanis a hám tehermentesíti a nyakat, így ha a kutyád, eddig húzott, most még több energiádba telik majd visszatartani. Plusz a hámnak megvan az a hátránya - akkor is, ha megfelelő méretben -, hogy ha homorít a kutya, a póráz pedig feszül, ki tud belőle bújni. Hámot csak akkor vegyél, ha a kutyád már megtanult sétálni, és ért a figyelmeztetésekből.
Címlapkép: Pexels