Értékelve: 1x
(5.0 pont)

A kutyus egészségi állapota döntően meghatározza, hogy milyen kutyatáp ideális számára. A megfelelő táplálás hozzájárul az energikus, jó fizikum fenntartásához is. Hogyan ellenőrizhető az eledel összetétele? Mit érdemes tudni a minőség kapcsán? Az alábbiakban erről írunk!
Kiváló minőségű kutyatáp ismérvei
A Grandopet.hu kutyatáp választékában bőséges opció kínálkozik szárazeledelek, speciális termékek terén egyaránt. Eszerint például érzékeny gyomrúaknak javasolt, csirkehúsmentes, gabonamentes, hipoallergén tápokból is válogathatunk. A széles választéknak köszönhetően kedvencünk igényeire szabottan választhatunk kutyaeledelt.
Alapvető szabályként kiemelhetjük, hogy nagyrészt az életkor, a testtömeg és az aktivitás alapján megtalálhatjuk a legmegfelelőbbet.
Természetesen a minőség szerepe sem elhanyagolandó, egyszerű példával élve, egy ismert, népszerű márka termékeiben a legtöbben jobban bíznak, mivel sok éves tapasztalat, számos visszajelzés elérhető vele kapcsolatban. A kiváló minőségről azonban a legkönnyebben az összetétel alapján informálódhatunk. A kutyatáp csomagolásán ugyanis kötelező feltüntetni az alkotóelemeket.
Egy magas minőségű termék esetében jóval kevesebb mennyiség is fedezi a kutyus szükségletét. Alapból olyan arányban tartalmaz ásványi anyagokat, nyomelemeket, hogy a legideálisabb legyen az állat számára, ehhez hozzájön még egy magasabb tápanyagtartalom is.
Mikor indokolt speciális eledel választása?
Amennyiben a kutyusnál ételallergiás panaszok jelennek meg, ez gyakori például a “hagyományos” húsok esetében, mint a disznó, csirke vagy marha. Éppen ezért egy szuperprémium eledelben ehelyett lazac, hering vagy bárány fehérjeforrás található.
A hipoallergén kutyatápok jellemzője, hogy nem tartalmaznak olyan összetevőket, amelyek allergiát válthatnak ki, kizárólag könnyen emészthető alkotóelemekből készülnek. Az érzékeny gyomrú állatoknak hipoallergén eledelek javasoltak, esetükben elengedhetetlen a kivizsgálás, vagyis a panaszt okozó alkotóelem felderítése.
Indokolttá teheti a tápváltást egy betegség, illetve a lábadozás időszaka, az idősebb életkor, az ízületi panaszok, esetleg veseproblémák. Ilyenkor fogadjuk meg az állatorvos tanácsát!
Fényes bunda, csillogó szempár
Úgy tartják, ha egy kedvenc szőrzete szép, fényes, a szeméből pedig sugárzik a fény, nagy baj nem lehet. Természetesen a külső jegyei, illetve a viselkedése alapján következtethetünk az egészségi állapotára, de a vizsgálatokat nem helyettesíti egy efféle szemrevételezés.
Mindenképpen legyünk figyelmesek a kutyus emésztésére, kedvére, mozgékonyságára, hiszen ez sokat elárulhat arról is, ha épp nem a megfelelő eledelt kapja.
Szerencsére a bőséges választék lehetőséget teremt arra, hogy állatunk igényeihez, egyéni állapotához mérten a lehető legoptimálisabbal táplálhassuk. Ez persze még mindig csak egy szelete a felelős gondoskodásnak.