-
takarító
-
Autófényező
-
Fogtechnikus
-
Kőműves
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
karbantartó
-
óvodapedagógus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
Lakáshitel Értékesítési Tanácsadó | 1055 Budapest, Nyugati Tér 9.
2025. 01. 22
-
Electrical Engineer Team Leader
2025. 01. 23
-
Beszállítói minőségirányitási technikus
2025. 01. 23
-
Dekoratőr
2025. 01. 23
-
Menedzser asszisztens
2025. 01. 23
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Egyre többen fogadnak örökbe kutyát állatmenhelyről, ilyen esetben néha olyan társat kell magunkhoz szoktatnunk, akit korábban bántalmaztak. Lelki gyógyulásuk hosszú folyamat és sok türelmet is igényel, de a szeretet, és a figyelem segíthet számukra visszanyerni az emberekbe vetett bizalmat.
Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány tippet, hogyan segítheted a kutyát a gyógyulásban:
Türelem és következetesség:
Az első és legfontosabb dolog, hogy türelmesek legyünk új kedvencünkkel. A bántalmazott kutyák - érthető módon - nem bíznak meg könnyen az emberekben, és időbe telhet, amíg megszokják az új környezetüket. Legyél következetes a napi rutin kialakításánál, hogy a kutyádnak kiszámíthatóságot és biztonságot adhass.
Nyugodt környezet: A kutyának nyugodt és stresszmentes környezetre van szüksége. Próbáld megóvni a hangos zajoktól, ne használj hirtelen mozdulatokat, és próbálj olyan nyugalmas kuckót biztosítani számára, ahol biztonságban érezheti magát és ahová visszavonulhat.
Társas kapcsolatok fokozatos bevezetése:
Ha a menhelyről hozott kutyád fél az emberektől vagy más állatoktól, lassan és fokozatosan ismerkedtesd meg azokkal az emberekkel, akik fontosak számodra és ne ereszd szabadon elsőre, hogy más kutyákkal találkozhasson. Adj neki időt arra, hogy megszokja az új helyzeteket.
Pozitív megerősítés:
Amikor azt tapasztalod, hogy a kutya fejlődik önmagához képest, például nyugodt tud maradni, amikor egy másik ember közeledik hozzád, akkor dicsérd és jutalmazd meg. A pozitív megerősítés segíthet a kutyának megtanulni, hogy vannak olyan kapcsolatok, amik biztonságosak és pozitívak.
Kérd szakember segítségét:
Ha a kutya viselkedési problémákat mutat, mint például agressziv, vagy erősen szorong, érdemes lehet egy kutyatrénert vagy állatpszichológust keresni. Ők segíthetnek a kutya megfelelő viselkedésformáinak kialakításában és a helyes reakciók tanításában.
Következetes napi rutin:
A kutyák a kisgyerekekhez hasonlóan akkor érzik biztonságban magukat, amikor nap mint nap ugyanabban az időpontban történnek a dolgok. A rendszeres étkezés, séta, pihenés és játék segíthet abban, hogy jobban alkalmazkodjon az új helyzethez.
Testkontaktus és játék:
A bántalmazott kutyák félnek a fizikai érintkezésektől, de idővel a nyugodt, kíméletes simogatás segíthet visszanyerni a bizalmukat. Mindig apró érintésekkel kezd, és figyeld meg, hogyan reagál ezekre.
Visszajelzések figyelése:
Ha észreveszed, hogy a kutyád feszült, például behúzza a farkát, vagy felborzolja a szőrét, az azt jelezheti, hogy túl sokat kérsz tőle. Ilyenkor érdemes visszavonulót fújni és újra próbálkozni egy nyugodtabb pillanatában.
A legfontosabb, hogy ne siess, és ne erőltess semmit a kutyádra. A bántalmazás okozta sérülésből való felépülés sok időbe telhet, de a szeretet, az odafigyelés és a türelem segíthet nekik, hogy ismét biztonságban és boldogan élhessenek.