-
takarító
-
Kőműves
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
karbantartó
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Autófényező
-
Fogtechnikus
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
Targoncavezető - raktáros
2025. 02. 01
-
Projektvezető (Veszprém megye), (Fejér megye),
2025. 02. 01
-
French speaking Financial Operations Specialist
2025. 02. 01
-
Pénzügyi-számviteli ügyintéző
2025. 02. 01
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Fel-alá járkál a kutyád a vihar közeledtével, és minden dörgésre összerezzen? Elmondjuk, hogyan tudod megnyugtatni, és mi az, amit még véletlen se tegyél!
Minden kutya más, így a vihartól és a dörgéstől való félelmük is eltérő, de ha nem szundikálja végig a vihart a kedvenced, ezeket a trükköket próbáld ki!
Miért fél a kutya a vihartól, a dörgéstől?
A jelenlegi tudás szerint a kulcs a kutyák érzékeny hallásában, érzékelésében van: a légköri nyomás változása, a viharral járó, alacsony frekvenciájú hangok, amiket mi nem hallunk, a statikus elektromosság, a villámlás, a dörgés és a szél együttes kombinációja válthatja ki a kutyákból a pánikot.
Azok a kutyák, akik szeparációs szorongással küzdenek, nagyobb eséllyel fognak félni a vihartól, és a petárda, valamint a tűzijáték hangjától is nyugtalanok lesznek. Ezért, ha tudod, hogy a kutyád érzékenyebb az átlagnál, mindenképpen nyugtasd meg, és semmiképp se hagyd magára ilyenkor.
Ha pedig kertes házban éltek, nagyon fontos, hogy a vihar előtt ellenőrizd a kertkaput, be van-e zárva, mert a nagy pánikban sok kutya menekülni próbál, ami komoly balesetekhez is vezethet!
Mit tehetünk, ha fél a kutya a dörgéstől?
Ami a legfontosabb: biztosíts neki egy olyan helyet, ahová visszavonulhat, elbújhat, ahol biztonságban érzi magát. Ez lehet a háza is, de az is előfordulhat, hogy esze ágában sem lesz bemenni a házába, helyette a te sarkadban fog járni a vihar előtt és alatt. Figyeld meg, hova megy a kutyád ösztönösen, és oda tedd le neki a párnáját. Semmiképp se zárd be sehová, hagyd, hogy ha akar, ki tudjon jönni.
Ha a vihartól való félelmében a kutyád nyüszít, és pánikol, ne kezdd el simogatni, ölelgetni, pláne ne mondogasd neki, hogy „jól van”! Ezzel csak azt éred el, hogy megerősödik a kutyádban az, hogy ilyenkor ez a helyes és elvárt viselkedés, amiért még simogatás is jár. Vagyis nem fogja megtanulni lenyugtatni magát.
Természetesen, leszidni sem szabad, sem elszeparálni, helyette viselkedj természetesen. Végezd tovább a dolgodat, a kedvencedet pedig - ha idegesen járkál - parancsold magad mellé, vagy a helyére a szobában. Fontos, hogy nyugalmat árassz és határozott légy.
A pszorongás enyhítését figyelemeltereléssel is enyhíthetjük, például játékkal, és az is jó, ha nem teljes csendben hallgatjuk végig a vihart, hanem zenét kapcsolunk, ami elnyomja a kinti zajokat. Sokat segíthet még az is, ha becsuod az ablakot, és lehúzod a redőnyt - mindegyik segít csökkenteni a zavaró hanghatásokat.