-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Kőműves
-
takarító
-
Asszisztens
-
Óvodapedagógus
-
karbantartó
-
Horgos Rakodó Teherautó-sofőr (CE)
2024. 11. 21
-
Junior Marketing Asszisztens | Budaörs
2024. 11. 21
-
Cyber Security Intern
2024. 11. 20
-
Komissiózó / Rendelés ellenőr
2024. 11. 21
-
Teherautó sofőr (CE) Frigo disztribúció
2024. 11. 21
-
Tolóoszlopostargonca-vezető
2024. 11. 21
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Mást mond a szakértő, és mást a gazdi. De mi az igazság? Valódi-e a kutya mosolya? Mire gondol a kutya, amikor felhúzza ajkát?
Kutyamosoly
Ha megkérdeznénk egy szakértőt arról, hogy mi a véleménye a kutyák mosolygásáról, bonyolult választ kapnánk: szó esne a szumbisszív (engedelmes) viselkedésről, az önkéntelen reakciókról, stb., majd sajnálkozva ezzel fejezné be: „De a kutyák mosolya nem igazi mosoly, vagy legalábbis, nem azt jelenti, mint nálunk, embereknél."
Még hogy a kutya nem mosolyog? |
Kérdezd meg ugyanezt bármelyik gazditól: harciasan kijelentené: „Persze, hogy mosolyog! Csak nézd a pofiját, most is épp mosolyog! Mi ez, ha nem mosoly?"
Nos, mindkét válaszban van igazság
A farkasoknál az az arckifejezés, amit mi mosolynak hívunk, idegességet vagy egy másik farkasnak alárendelt szerepet fejez ki. A kutyáknál is hasonlóképpen van ez. Felhúzzák szájuk szélét, így jelzik, hogy elfogadják alárendelt szerepüket, ettől tűnik úgy, mintha mosolyognának.
Valójában minden olyan helyzetben „mosolyognak" a kutyák, amikor azt akarják mondani: „nekem oké így, elfogadom a jelenlegi helyzetet, nem akarok felülkerekedni és változtatni".