-
karbantartó
-
Értékesítő
-
Kőműves
-
takarító
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Óvodapedagógus
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Takarító - Dunakeszi
2024. 11. 22
-
Intézeti titkár
2024. 11. 22
-
Junior épületgépész mérnök
2024. 11. 22
-
Könyvelő
2024. 11. 22
-
Takarító
2024. 11. 22
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Gondolataikat gyakran aköré a koncepció köré építik fel, hogy a képzések káros hatással lehetnek a szocializációs folyamatra, különösen akkor, amikor a fegyelmet használjuk az elfogadható és elfogadhatatlan viselkedés meghatározására. Ezzel nem értünk egyet, valószínűleg a nevelési módszer miatt, melyben hiszünk és amelyet alkalmazunk. Ne számíts arra, hogy bármilyen mentálisan vagy fizikailag káros hatású képzésről fogsz olvasni ebben a cikkben! Nem áll szándékunkban megrémíteni, esetleg kézzel vagy bármilyen más eszközzel bántalmazni őket.
Ne feledd, a szobatisztaságra nevelés már kiképzésnek számít. Ez a folyamat sok gyakorlást igényel. A kutya ösztönös viselkedését olyanná alakítjuk, amelyet mi magunk is elfogadunk vagy inkább elvárunk. Ezt az utolsó mondatot használhatnánk az általános képzés vagy szobatisztaságra való nevelés meghatározásaként.
Szerintünk a nevelést - legalábbis a kutyák esetében - már akkor el kell kezdeni, amikor a kölyköt hazavisszük. Nem látjuk értelmét a várakozásnak. Ami azt illeti, annak látjuk értelmét, hogy ne várjunk. A kiskutya nevelésében leginkább a helyes szokások kialakítása a cél. Ha engedjük, hogy hosszú ideig elvaduljon és azt csináljon, amit csak akar, rossz szokásokat fog kialakítani.
Az új kiskutyát 7 hetes korában kell hazavinni. A szocializációs hatások mellett az alapképzés is sokkal nagyobb kihívást jelent azokkal a kutyákkal, amelyek csupán 12 hetes koruk után lépik át a küszöböt. Ez azért van, mert a menhelyen vagy a mamájánál márjócskán kialakultak bizonyos szokások és viselkedési formák. Például oda és akkor vizelnek vagy ürítenek ahova, és amikor akarnak, néha pedig még arra is rákapnak, hogy széthordják vagy esetleg elfogyasszák az ürüléket.
A kutya ösztönös viselkedését olyanná alakítjuk, amilyet elvárunk vagy elfogadunk. Mi is szeretünk 7 hetes kiskutyákkal kezdeni, hisz ezek égnek a vágytól, hogy örömet szerezhessenek. Ebben a korban még nagyon könnyű őket formálni. Számukra a gazdi az új családot, a biztonságos otthont jelenti és ők is minden tőlük telhetőt megtesznek azért, hogy ez a kapcsolat működjön.
Ha a kiskutyának normális szocializálásban volt része korábbi otthonában, megfigyelheted, hogy 2-3 nap múlva azonnal odarohan hozzád, amikor fél vagy bizonytalan valami új dologgal kapcsolatban. A kiskutya úgy tekint rád, mint védelmezőjére. Tisztában kell lenned azzal, hogy a kéz vagy arc nyalogatása a ragaszkodás jele és az állat bármit megtesz azért, hogy kiérdemelje a szeretetedet, hogy a kedvedben járjon.
Ki kell használjuk ezt a magatartást és még ezen az időszakon belül el kell kezdeni a kutyák nevelését! Az állatok egy részénél nincs semmi gond azzal, ha még várnak, de a legtöbb kiskutyának sokkal eredményesebb, ha azonnal elkezdik.