-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
óvodapedagógus
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
karbantartó
-
Értékesítési vezető - Budapest
-
Szerelők
2025. 01. 20
-
SZAKÁCS
2025. 01. 30
-
Targoncavezető - raktáros
2025. 02. 01
-
Projektvezető (Veszprém megye), (Fejér megye),
2025. 02. 01
-
French speaking Financial Operations Specialist
2025. 02. 01
-
Pénzügyi-számviteli ügyintéző
2025. 02. 01
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A vemhes szukák egy biztonságos és félreeső helyet keresnek, ahol kicsinyeiket nyugodtan a világra hozhatják és táplálhatják. Fészkelési viselkedést azok a vemhes kutyák mutatnak, akik közel vannak a fialáshoz, de előfordul álvemhes szukák esetében is. A kutya ilyenkor egy olyan helyet keres, ahol úgy érzi, biztonságban világra hozhatja és felnevelheti kicsinyeit.
Biztosítsunk a kutyának helyet az ellésre!
Mint a legtöbb állatfajnál, a kutyáknál is megvan az az ősi ösztön, hogy biztonságos fialási hely előkészítésével minél jobban gondoskodhasson jövendőbeli kicsinyeiről. Ennek érdekében olyan sötét, eldugott helyeket keresnek gazdájuk otthonában, ami meleg és kényelmes. Fontos, hogy időben felkészüljünk kutyájánk ellésére egy ilyen biztonságos zug előkészítésével. Erre a célre ellődobozok is kaphatóak.
Védelmezik kölykeiket |
Mikor indul be a fészkelépítés?
A vemhes kutya néhány nappal vemhességének vége előtt kezdi a fialáshoz megfelelő helyet keresni, mivel a fészkelési viselkedés a fialás előtt indul be.
A fészeképítés jelei
A fészkelésnek van néhány szembetűnő jele, mint a kutya hirtelen eltűnése a lakásban, fel-alá járkálás, és a lakásban talált tárgyakból való fészek készítése. A várandós kutya olykor „ellophat" takarókat, ruhákat, kitömött állatokat, újságokat és sok más különböző tárgyat, amit otthon megtalál. Ezért jó ötlet lehet a kutyának előkészített helyet puha takarókkal, mosható műszálas anyaggal vagy újságpapírral kibélelni.
Fel kell készülnie az ellésre |
A fészek tiszteletben tartása
A várandós kutyáknak megvan a saját elképzelésük, hogy akarják a fészküket berendezni, ezért fontos a fészket tiszteletben tartani. Ugyanakkor a szukák erős védelmező ösztönnel rendelkeznek a fészkük iránt, így próbáljuk a fészket otthonunk minél csendesebb helyén kialakítani, és a látogatók számát minimálisra csökkenteni.
A fészek fialás után
Jó a fészket megfigyelés alatt tartani, miután megérkeznek a kölykök, mivel a anyakutyák ösztönösen költöztetik egyik helyről a másikra kölykeiket, és olykor egy-egy kölyök lemaradhat. Ha az anyakutya úgy érzi, hogy kölykei veszélyben vannak, viselkedése megváltozhat, és akár meg is haraphatja azokat, akik megközelítik kölykeit.