Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Hatalmas durranás, remeg a föld, nagy az ijedelem. Nem. Szerencsére nem földrengés okozta, “csak” egy ajtó csapódott be. Jobb esetben nem keletkezett kár, rosszabb esetben vagy kizártad magad, vagy a zárszerkezet ment szét. Előzd meg a bajt!

Akadályozd meg a becsapódást

Miért csapódott be az ajtó? Mert valaki nyitva felejtette, mert huzat volt, mert figyelmetlen voltál… Tulajdonképpen mindegy is - a végeredmény a fontos és az elhatározás, hogy a jövőben az ehhez hasonló momentumokat meg akarod akadályozni. Hiszen nem szeretnél folyton az ajtón kívül ragadni, állandóan szakembert hívni, és súlyos tízezreket fizetni a zárcseréért.

A gyakran nyitva tartott ajtók (például teraszajtók) becsapódásának megakadályozására léteznek ugyan házi trükkök, de ezek csak átmenetileg oldják meg a problémát. Az angol-magyar szótárakat, a 6 darabos ásványvizes zsugort, az ide-oda húzgált szobapáfrányt ugyanis nem pont erre a célra találták ki - ide professzionálisabb és tartósabb megoldások kellenek.

Üdvözöllek az ajtóbecsapódás-gátló eszközök, ütközők és kitámasztók világában

Az ajtóbecsapódás-gátló eszközök többfélék lehetnek: ajtóbehúzó, ajtócsukó szerkezetek, kitámasztók, rögzítők és ütközők. Az ajtóütközők ma már olyan esztétikus kivitelben készülnek, hogy szerves részét képezik a legmodernebb lakások enteriőrjének is.

Az ajtóütközőket mozgatható és rögzíthető változatban vásárolhatod meg. A mozgatható változatot amikor éppen nem az ajtót támasztod ki vele, akkor a fal mellé teheted - megakadályozza, hogy a kilincs a falnak ütközve kárt okozzon. A rögzített változat előnye, hogy képtelen leszel elkeverni a takarítás során, állandó védelmet biztosít.

A különböző rögzítők és kitámasztók stabilizálják az ajtókat, így masszív és kültéri használatra is alkalmasak még akkor is, ha nehéz ajtókhoz szereled fel őket.

Ajtóbehúzó, ajtócsukó rendszerek

Az 1kulcs.hu ajtóbehúzó, ajtócsukó rendszerei szerencsére vas-, alumínium és műanyag ajtók esetén is hatékonyan alkalmazhatóak, lassú csukódással biztosítva, hogy azok ne tudjanak becsapódni. A bennük található szabályozószelepekkel be lehet állítani az ajtó csukódási sebességét, sőt még külön beállítható a gyorsaság a végbehúzási szakasznál is.

A károkat okozó hangos becsapódás megakadályozása érdekében ezek a szerkezetek karos és csúszósínes kivitelben is megtalálhatóak a kínálatban. Ha a kiakasztható karos változatot választod, még az ajtó stabil kitámasztását is megoldhatod vele. Az ajtóbehúzó, ajtócsukó rendszerek többféle színben elérhetőek - így az ajtód színéhez legjobban passzoló változatot tudod megvásárolni.

Vannak olyan ajtóbehúzók, amelyeknek a részei külön-külön is megvehetőek - külön az ajtócsukó test és külön a csúszósín -, így ha csak az egyiket kell valami miatt cserélni, akkor takarékosabb megoldást jelenthet a számodra, hogy nem kell az egész rendszert újra megvásárolni.

Léteznek hidraulikus ajtócsukó rendszerek is, amelyekben a termosztatikus olaj segítségével elkerülheted a hőmérséklet-változások miatt szükségessé váló állítgatásokat is.