4 kérdés 4 válasz a bejárati ajtók beépítésével kapcsolatban (x)

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Bár elsőre azt hinnénk, hogy egy bejárati ajtó beépítése rendkívül egyszerű dolog, azonban a valóság tartogathat néhány meglepetést. Például közel sem mindegy, hogy ki, mikor, mennyiért végzi el a beszerelést, illetve maga a munka mekkora felfordulással jár.

Vegyük is sorra a legfontosabb kérdéseket, amiket mindenkinek érdemes tisztáznia, mielőtt belevág az ajtócserébe.

Ki fogja beépíteni az új ajtót?

Lehet, hogy az internetes videókban az ajtócsere egy egyszerű és gyors folyamatnak tűnik, de ez csak akkor igaz, ha nagy gyakorlattal rendelkező szakemberek profi szerszámokkal végzik. Egy laikusnak viszont igencsak feladhatja a leckét.

Sajnos megbízható szakit találni manapság cseppet sem egyszerű, de sok keresgélést megspórolhatunk, ha a Nívó biztonsági ajtókat választjuk. A cég egyedi ajtók gyártásával foglalkozik, szolgáltatásaik között pedig nemcsak az előzetes helyszíni felmérés, hanem a beépítés is szerepel, így a tőlük rendelt ajtót a kiszállításkor a szakemberek rögtön be is illesztik a helyére.

Ez sokkal egyszerűbb, mint külön kivitelezőt keresni a feladatra, vagy saját kezűleg próbálkozni vele, ami kellő szakértelem és gyakorlat híján könnyen kudarcba fulladhat.

Létezik olyan, hogy “ingyenes beszerelés?”

Tény, hogy a vásárlók szeme mindenre felcsillan, amit ingyenesként hirdetnek, de lássuk be, hogy ez pusztán csak marketingfogás. Az ingyenes beépítés sem díjmentes valójában, hanem a költségét beépítik az ajtó árába, így bár nem tudunk róla, de mégis kifizetjük a beszerelést.

Az említett Nívó viszont e téren sem árul zsákbamacskát, ugyanis a honlapon feltüntetik az induló beépítési árakat, a végleges díjról pedig az ajánlatkérés során tájékoztatják az ügyfelet. Így tehát nem kell tartani a különféle rejtett költségektől, a végleges ár pontosan annyi lesz, amennyiben a megrendelővel is megegyeztek.

Át kell alakítani az ajtónyílást?

Ez főként azoknak nagy dilemma, akik régebbi építésű házban élnek, ahol az ajtónyílások még nem a manapság előírt szabványméretek alapján készültek. Ide sztenderd méretű ajtót csak úgy lehet beszerelni, ha a falat kibontjuk vagy megtoldjuk – mindkét munkafolyamat jelentős kosszal, porral, zajjal jár, ráadásul egy szakembert is kell találni a feladatra.

Ám erre nem minden esetben van szükség. Ha ugyanis egyedi méretre gyártott ajtót rendelünk, akkor nem számít, hogy a falnyílás nem szabványméretű, mert az ajtó pontosan akkora lesz, amekkorára szükség van.

Így nincs szükség nagy volumenű átalakításra, az egész ajtócsere lebonyolítható minimális felfordulással, mindössze 2-3 órás időtartam alatt.

Kül- vagy beltéri ajtót válasszunk?

Ez attól függ, hogy a nyílászáró szabadtérre vagy egy zárt helyiségbe (lépcsőházba) nyílik majd. Azt gondoljuk végig, hogy az ajtó külső oldalát éri-e majd fagypont alatti hőmérséklet. Ha igen, akkor kültéri ajtót érdemes választani, ha nem, mert a lépcsőház zárt és fűtött, akkor egy beltéri bejárati ajtó is tökéletesen kielégíti majd az igényeinket.