Értékelve: 1x
(5.0 pont)

A szájüreg ápolása, megfelelő tisztítása rendkívül fontos, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy helyesen válasszuk meg a fogkefe típusát. A fogkrémek komponensei mérsékelik a lepedéket, segítenek a lehelet frissen tartásában, viszont megfelelő fogkefe hiányában nem elég hatékonyak.
A megfelelő szájhigiénia alapjai
A fogkefe szerepe jelentős, nem elegendő csupán minőségi fogkrémet választani, hiszen ha nem tisztítjuk meg hatékonyan a fogközöket, akkor nem érvényesül a krém maximális hatása. Fontos tehát gondosan megválasztani ezt a nélkülözhetetlen eszközt. A soft, vagy extra soft sörtéjű, kisebb fejű fogkefék például kíméletesebbek az érzékeny ínyhez.
A fogkefét tanácsos a használat előtt, majd a végeztével leöblíteni forró vízzel, illetve hagyni kell megszáradni. A hatékony és gondos szájápolás alapvető ajánlásainak betartása segíthet a foglepedék kialakulásának mérsékelésében, például a rendszeres szájvízhasználat és a fogselyemmel történő tisztítás kiegészítésként.
Azt már gyerekként megtanuljuk, hogy fogmosásnál a körkörös mozdulatok az optimálisak, viszont az sem elhanyagolható, hogy milyen tisztító eszközzel végezzük mindezt. A túl ritkán lecserélt fogkefék éppúgy gondot okozhatnak, mint a helytelen ápolási technika.
Natúr fogápolási termékek
A természetes, mégis produktív szájápolási termékekre egyre nagyobb az igény. A BIOLA Webshop fogápolási készítményei között több ilyet találunk. Például a Dr. Ganolife reishi teafaolajos fogkrém illóolajai révén segít fenntartani a friss leheletet, ugyanakkor a ganoderma, a kasvirág, és kamilla kivonat közreműködik az íny regenerációjában és “megnyugtatásában”, egészségének fenntartásában. A fogakat kíméletesen tisztítva, a lerakódást hatékonyan mérsékelve felveszi a harcot a fogkőképződéssel. S.L.S., és triklozán összetevő mentes ápoló, így bátran választhatják az ínygyulladással küzdők is.
Érdemes még megemlíteni az Everyoung Biodynamic Skin Care Yam teafaolajos fogápolót is, és a Naturissimo Herbadent fogkrémet, melyek szintén kíméletesen, mégis hatékonyan támogatják az ideális szájhigiéniás állapot fenntartását. A titok mindig a kiemelten magas koncentrációjú és hatékony bioaktív hatóanyagokban, gyógynövények kivonatában van!
A fogkefe tartásának higiéniai szabályai
A teljes körű szájhigiénia megköveteli, hogy bizonyos időközönként lecseréljük a fogkefénket, leginkább két, három havonta, de betegségek után mindenképpen célszerű leváltani. A fogkefe fertőtlenítésére is létezik néhány praktika, mint például az ecet, víz és szódabikarbóna keveréke, amelybe áztatva, megszabadulhatunk a kórokozók nagyrészétől. Érdemes legalább fél órán át benne hagyni, majd az öblítést néhányszor elvégezni.
A családtagjaink fogkeféi lehetőleg ne érintkezzenek egymással, sem a miénkkel. Ami pedig talán a leglényegesebb, hogy a vécétől igyekezzünk minél távolabb elhelyezni, hiszen a piszkos, kórokozókkal teli víz könnyedén ráfröccsenhet a fogkefére. A tárolására alkalmazott pohárkát, tégelyt is tisztítsuk meg, nyugodtan használjunk ehhez mosogatószert. Még több hasznos cikket olvashatunk a BIOLA Webshop blogjában, ahol szájápolási termékekről, szépségápolásról is informálódhatunk.