-
Kőműves
-
Irodai ügyintéző/adminisztrátor
-
Óvodapedagógus
-
Fogtechnikus
-
Területi értékesítési munkatárs - Győr
-
Területi értékesítési munkatárs - Budapest
-
takarító
-
Teherautó / pótkocsi szerelő
2025. 02. 04
-
Élelmezésvezető
2025. 02. 04
-
Folyamatmérnök
2025. 02. 04
-
Területi Képviselő / Termék Manager
2025. 02. 05
-
Területi Képviselő / Termék Manager
2025. 02. 05
-
Sales gyakornok
2025. 02. 05
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
A konyhában végzett tevékenységek legtöbbje bizony szennyeződésekkel jár. Ha gyümölcsöt hámozunk és szeletelünk, kifolyhat a leve. Ha főzünk, kifuthat, kifröccsenhet az étel. Nem beszélve a felszálló páráról, ami a konyhabútor szerkezeti épségét is veszélyeztetheti.
Azonban nem csupán a konyhapultot, a nagyobb konyhai gépeket és a szekrények felületeit is kell takarítanunk. A kisebb háztartási berendezések, például a kávéfőző is igényli a karbantartást. Nem mindegy azonban, hogy a különböző konyhai eszközök tisztítását hogyan és milyen kellékekkel végezzük.
Az elektromos és indukciós tűzhelyek tisztítása
Az egyik leggyakrabban beszennyeződő konyhai készülékünk a tűzhelyünk. Elég egy lendületesebb keverés vagy egy síró gyermek a háttérben, és máris étel kerül az edényen kívülre. Minél tovább halogatjuk a szennyeződések eltávolítását, annál nehezebb lesz a dolgunk. A ráégett ételmaradékot ugyanis nem könnyű letörölni.
A üveg- vagy kerámialapos tűzhelyek karbantartásához speciális eszközökre van szükségünk. Nem mindegy, hogy milyen tisztítószert vásárolunk, mert felsérthetjük a főzőlap felületét. Elérhetőek kifejezetten kerámiafelületű tűzhelyekhez készült szerek. Bánjunk csínján a szivacsok használatával is, mert a dörzsfelületű darabok karcolják a sík lapot. Kaparóvasat használjunk, ha makacs folttól kell megszabadulnunk.
Kávéfőzők, vízforralók, teafőzők karbantartása
Mivel az egész országban legalább közepes mértékű a víz keménysége, a vizet használó gépekre is ügyeljünk. Ha nem tartjuk karban ezeket a berendezéseket, a lerakódó ásványi anyagok tönkretehetik őket. Az egyik hagyományos tisztítószerünk, amelyet a vízkő ellen is bevethetünk, az az ecet.
Az onlineMárkaboltok vízforralóit is érdemes időről időre ecetes vízzel kezelnünk. Ha azt látjuk, hogy a forraló fűtőszála fehér a lerakódott vízkőtől, itt az ideje az ecetezésnek. Az olyan készülékekre, amelyek huzamosabb ideig tárolnak csapvizet, külön is figyelnünk kell. A kávé- és teafőzők tartályaiban elszaporodhatnak a mikrobák, ha nem kezeljük ionokkal a vizet. A műszaki boltokban kaphatóak speciális víztisztító betétek.
Törődjünk a mosogatógéppel is
Az egyik legnagyobb segítséget az utóbbi évtizedekben a mosogatógéptől kaptuk a konyhában. Ez a készülék többórányi csap fölött töltött görnyedéstől kímél meg minket azzal, hogy tisztává varázsolja eszközeinket. Ha szeretnénk hosszú élettartamot biztosítani mosogatógépünknek, tartsuk karban rendszeresen.
A leggondosabb előöblítés után is maradhatnak kisebb-nagyobb ételmaradékok a mosogatógépek szűrőjében. Ellenőrizzük időről időre a szűrőbetétet, hogy ne tömődhessen el. Használjunk mosogatógép öblítőt, és egyszer-egyszer kifejezetten a készülék tisztítására szánt szert is. Ha pedig jelez a gépünk, hogy elfogyott a só, pótoljuk azt haladéktalanul, hogy megelőzzük a vízkövesedést.