Ha gondolkozol konténeres sittszállításon, akkor lehet, már ott tartasz, hogy megrendeled a sittszállító konténert. Viszont még mielőtt felhívnád a választott cég ügyfélszolgálatát, olvasd el ezt cikket, hogy képbe kerülj a teljes folyamattal. Így még a hívás előtt tisztában leszel a konténerrendelés teljes folyamatával, mikéntjével és buktatóival. Lássuk hát ezeket!

1. Válaszd ki a megfelelő konténeres sittszállítót

Jól nézz utána, hogy milyen konténeres sittszállító céget bízol meg a sittszállítással. Legyen hiteles: informatív honlap, adószám, cím, telefonszám legyen fent. Az ügyfélszolgálat telefonon gyorsan elérhető legyen, és az e-mailünkre is lehetőleg maximum pár órán belül válaszoljanak. A lényeg, hogy legyenek elérhetőek, leinformálhatóak és szimpatikusak.

2. Beszerzed az engedélyt

Azt tudtad, hogy ha nem saját portára akarod letetetni a konténert, hanem közterületre, akkor ahhoz külön engedély kell? Szerencsére ezt a külön engedélyt, (melynek neve területfoglalási engedély) a helyi önkormányzatnál meg is tudod igényelni (egy bizonyos összegért). Persze az a legtisztább, ha saját portára be tudjuk tenni a konténert, mert így ingyenes, és a lehető legközelebb van

3. Megtörténik a sittszállító konténer megrendelése

Megkeresed az első pontban már taglalt feltételeknek legjobban megfelelő konténeres sittszállító céget. Felhívod őket, és megrendeled a konténert. Ekkorra már tudnod kell, hogy pontosan hol és várhatóan mennyi ideig lesz szükséged egy konténerre. Nagyjából már meg kellett saccolnod a várható méretet is, mert eszerint rendeled a konténert. Ha nem bírod belőni a méretet, akkor az ügyfélszolgálaton állnak rendelkezésedre, segítenek.

4. Kiszállítják a konténert

A megbeszélt napon és időpontban megérkezik a sittszállító konténer. Elhelyezésre kerül az előre megbeszélt helyre. Kifizeted a konténer előre megbeszélt díját, majd elköszöntök.

5. A konténer megpakolása

A kiszállított konténer megpakolása sem egy kis feladat. Először is tudnod kell, hogy mi mehet bele, milyen sorrendben, illetve mit nem szabad belepakolnod.

A mit szabad belepakolni kérdésre a jó válasz az, hogy mindent, ami sittnek, építési törmeléknek minősül. Ráadásul ezek közül a kisebb szeműeket sittes zsákba, a konténer aljába kell betenni. Majd erre jön rá minden nagyobb hulladék.

Figyelned kell ugyanakkor arra, hogy veszélyes hulladék ne kerüljön a konténerbe! A veszélyes hulladékok elszállítása is fontos, azonban nem szállíttathatod el egyszerre a sittel. Ha ilyen veszélyes hulladékaid vannak otthon, mindenképp említsd meg az ügyfélszolgálatnak, rákérdezve, hogy milyen lehetőségek vannak az elszállításuk kapcsán.

6. A konténer elszállítása

Ha minden pontot követtél, tudhatod, hogy elérkeztünk az utolsó pontig, azaz mehet a konténer elszállítása. Mivel előre rendezted a számlát, fizetnivalód nincs. Ennyire egyszerű az egész folyamat.

értékelés