-
Kőműves
-
Óvodapedagógus
-
Dolgozz szállodai programszervezőként napsütötte nyaralóhelyeken
-
Minőségbiztosítási munkatárs/Minőségellenőr
-
Értékesítő
-
sofőr
-
Asszisztens
-
TIG hegesztők
2024. 11. 21
-
Csomagoló - Webshop Munkatárs
2024. 12. 04
-
Csomagoló
2024. 12. 04
-
Raktáros - Targoncás
2024. 12. 04
-
Biztonságtechnikai mérnök, projektvezető
2024. 12. 04
-
Hegesztő munka szállással Mór
2024. 12. 04
- További állások »
- Álláshirdetés-feladás »
Egy évek óta működő párkapcsolatban felmerülhetnek nagyobb problémák, amelyek terhesek lehetnek a kapcsolatra, viszont ezek megoldásával egy erősebb kötelék is kialakulhat.
Természetesen előfordulhat, hogy teljesen váratlan helyzetekkel kell szembenézni. Mint például egy krónikus betegség vagy egy fontos személy elvesztése, ami hatással van az egész kapcsolatra és a további közös életre. Ezekben a helyzetekben rendkívül fontos, hogy hogyan reagálunk.
Egymás támogatásának fontossága
Minden szituációban a legfontosabb, hogy ne generáljuk még jobban a feszültséget, hanem próbáljunk támogatóak lenni. Érezze a másik fél, hogy bennünk megbízhat, és számíthat ránk. Ez fogja átsegíteni a kapcsolatot a nehezebb időszakon.
De hogyan tegyük mindezt? Bármilyen egyszerűnek is tűnik, az effajta viselkedés az emberek többségének nehézséget okoz. Ugyanis stresszhelyzetben az ösztönös reakcióink erősödnek fel, így erőre kap bennünk a menekülés, a támadás vagy a tehetetlenség érzése. Ahhoz, hogy ezekben a helyzetekben megfelelően tudjunk reagálni, ismernünk kell önmagunkat, hiszen csak így leszünk képesek változtatni az automatikus reakciónkon.
Önmagunk megismeréséhez saját múltunkat kell felidézni, keresni az összefüggéseket és mérlegelni a szerzett tapasztalatokat. Ilyenkor jó átgondolni, hogy milyen körülmények között nőttünk fel, így egyértelművé válhatnak szüleink döntései és ennek hatásai is életünkre nézve. Ha felismerjük az összefüggéseket múltunk és jelenünk közt, könnyebben tudjuk majd irányítani életünket.
Önmagunk megismerése és a kötődési stílusok
A kötődési stílus hatással van arra, hogy hogyan viselkedünk bizonyos szituációkban. Fentebb említettük, hogy változást csak akkor érhetünk el, ha valóban ismerjük önmagunkat. Ebbe pedig beletartozik az is, hogy ismerjük saját kötődési stílusunkat is.
A biztonságosan kötődő emberek bíznak társukban, megosztják félelmeiket, és a változásokat is jól kezelik. Ha viszont Ön úgy érzi, hogy inkább a bizonytalanul kötődők táborát erősíti, érdemes felkeresni egy idősebb és bölcsebb embert, esetleg egy pszichológust, aki a rendszeres, professzionális kapcsolattartás segítségével, és segít abban, hogy biztonságosan kötődő emberré váljon. Erre kínálhat megoldást az Online pszichológiai tanácsadás.
Az is előfordulhat, hogy elkerülően kötődők vagyunk. Ilyenkor nem vesszük észre, hogy fontosak vagyunk a másik fél számára, és gyakran elutasítóan viselkedünk vele. Ahhoz, hogy ez változzon, nagyon sok munkára van szükség. A legjobb, amit tehetünk, hogy tudatosan megfigyeljük saját magunk és a másik ember nonverbális jeleit.
Végül a szorongóan kötődő típusú emberek görcsösen ragaszkodnak partnerükhöz, és így a másik fél úgy érezheti, hogy nagy az elvárás felé. Ebben a helyzetben is a legcélszerűbb, ha megismerjük önmagunkat.