Az Egyesült Államok is belehúz: új napelemes projekt épül (x)

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Az USA bejelentése alapján Kaliforniában hatalmas projekt fog megvalósulni: 700 mW kapacitású szolar-plusz tároló tervei kerültek elfogadásra, amely egy állami tulajdonban lévő földterületen valósul majd meg a Sonoran West Solar Holdings kivitelezésében. A nagyszabású projekt a tervek alapján 87.500 otthon számára lesz majd képes elegendő energiát nyújtani.

Az Egyesült Államok célja nem kisebb, mint hogy az egész világon vezető pozíciót szerezzen meg a megújuló energiák használatának területén. A Crimson Solar projekt pozitív hozadéka az is, hogy rengeteg új munkahelyet tud teremteni, mind az építési munkálatok, mind pedig az üzemeltetés és karbantartás feladatainak elvégzése során.

Népszerű napelemes rendszerek

A megújuló energiák használata egyszerűen az egyetlen létező út, amelyen továbbhaladhatunk. A fenntarthatóság, valamint a klímavédelem szempontjából nincs más lehetőség. Legyen szó állami, vállalati vagy lakossági felelősségvállalásról, mindegyikre szükség van ahhoz, hogy élhető környezetünk lehessen.

Hogyan működnek a napelemes rendszerek?

A napelemes rendszerek működése a nap energiájának hasznosításán alapul. Szükségesek hozzá a napelemes panelek, amelyek összegyűjtik a napsugarak erejét, az inverter, amely ezt az energiát képes villamos energiává alakítani, amelyet aztán az elektromos készülékek képesek felhasználni.

Mi történik télen és éjszaka?

A napelemes rendszer általában kapcsolódik az áramszolgáltató hálózatához. Miért jó ez? Vannak olyan időszakok, amikor több energia termelődik és vannak olyanok, amikor kevesebb. Ugyanígy bizonyos napszakokban több áramot használ a felhasználó, míg más időszakok során kevesebbet. Ezek az időszakok (energia termelése és felhasználása) általában nem szoktak egybe esni. Például fényes nappal, s jellemzően munkaidőben kevesebb áramot használnak az emberek, mint este, amikor hazaérnek és esetleg villanyt is kapcsolni kell. De ugyanígy igaz ez az évszakokra, hiszen télen, illetve felhős égbolt mellett is ki kell elégíteni az energiaigényeket.

Ezt a problémát sziget rendszerű napelemes rendszer esetén akkumulátorokkal és esetleg más technikával működő energiaforrással szükséges megoldani ott, ahol nincs lehetőség az általánosan bevett gyakorlat megvalósítására. A hagyományos rendszer az áramszolgáltatóval együttműködésben oldja meg ezeket a problémákat egy “adok-kapok” óra segítségével.

Amikor a napelemes rendszer több energiát termel, mint amire a felhasználónak szüksége van, akkor az így keletkezett felesleg az áramszolgáltatóhoz kerül, és fordítva: amikor a felhasználónak nagyobb az energiaigénye, mint amit a saját napelemes rendszere képes megtermelni, az áramszolgáltatója segítségével olyankor is pontosan annyi villamos energia áll rendelkezésére, amire az adott pillanatban szüksége van. A napelemes rendszer az a befektetés, amelyben biztosan nem fogsz csalódni. Vágj bele még ma!